Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 900 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Przemyślenia- Poza WIRUSEM który zawładną całkowicie światem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Problem widziany pod innym kątem. I nie chodzi tu głównie o koronawirusa. A o geny i naturę człowieka. "Jak widać to genetyka jest przyczyną tragedii na tym świecie."

 
 Tu jest fragment z komentarza Pana Oscara.
 

➡➡➡"" Te niezdrowe pragnienia tkwią w naszej genetyce... to efekt ewolucji skłaniającej do powiększania własnego bezpieczeństwa i siły w nieskończoność. Skrajne bezpieczeństwo i wielka siła oznacza innymi słowy skrajną bezkarność (bezpieczeństwo) i skrajną władzę (siła). Jak widać to genetyka jest przyczyną tragedii na tym świecie."

  Jak widać to genetyka jest przyczyną tragedii na tym świecie. Metoda na to jest prosta ..trzeba systemowo nie dopuszczać do zjawiska oligarchii i w zakresie bogactwa i w zakresie władzy i w zakresie bezkarności. Wszystkie "nadzwyczajne kasty" należy systemowo zlikwidować...a każdy człowiek ma być wyłącznie człowiekiem bogatym na miarę swoich zdolności...umiejętności, mądrości talentów... i nikt nie może być bezkarny .. każdy powinien tak samo odpowiadać za swoje czyny (poza chorymi, dziećmi...).

To prosta recepta...którą można wyrazić w skrócie.. socjalizm TAK.... kapitalizm, neoliberalizm, oligarchia, nadzwyczajne kasty ..NIE. A włada to tylko wybrani przez Naród przedstawiciele Narodu a nie agentura jakichś oligarchów, nadzwyczajnych kasat, kościołów czy innej zagranicy.

Lobbing inny niż na rzecz i w interesie Narodu powinien być traktowany jak zdrada Narodowa.. ze wszystkimi konsekwencjami." Jak widać to genetyka jest przyczyną tragedii na tym świecie."" ⬅⬅⬅

 

Tak te słowa powyżej w podwójnym cudzysłowie są innego blogera Pana Oscar'a i spowodowały, że postanowiłem moją odpowiedź dla tego Pana tu umieścić jako moje przemyślenia i udostępnić dla zainteresowanych.

Ja z uwagą przeczytałem przedstawione w dyskusji Pana Oscara  idee i uważam je za interesujące warte uwagi.


 

Wiem że wielu blogerów zwłaszcza nienawistnych antykomunistów nie będzie podzielało mojej opinii którą tu uzasadniam. Przecież mają prawo być przeciwnikami takiej mojej narracji, gdyż różnimy się poglądami na różne tematy, nie tylko polityczne czy ustrojowe. 

Ale jeżeli podejmą się krytyki to proszę o merytoryczne argumenty i kulturalną krytykę. Bez osobistych animozji i napadów agresji,  chodzi mi o to by nie było też personalnych ataków na innych oponentów.  Poprostu wymienajmy się poglądami a nie agresywnymi at persona uwagami. 

Bloger z którym dyskutowałem  pisze o " niezdrowych pragnieniach które są w ludzkiej genetyce ".

Przyznam się że zgadzam się z nim w tej kwestii o - niezdrowych pragnieniach w ludzkiej genetyce -.

Więc zacznę od tego, że idea świata w którym istnieje sprawiedliwość społeczna została zniszczona tuż po śmierci Lenina. Po jego śmierci  bardzo szybko usunięto, zlikwidowano wiernych towarzyszy Lenina. Właściwie zamordowano wszystkich ludzi którzy naprawę chcieli poprawy bytu biedoty, tych milionów pozbawionych szans na godne życie, nie mających żadnych ludzkich praw w ustroju feudalnym pod rządami wszechmocnego cara.

(Dla gwoli przypomnienia !.W czasach rządów caratu chłopi i robotnicy byli traktowani jak własność prywatna uprzywilejowanej klasy, żadnch praw tylko obowiązki a za nieposłuszeństwo łagry lub śmierć ).  

Rewolucjonistów którzy tracili swoje zdrowie i życie walcząc z niesprawiedliwym carskim systemem tak by po obaleniu carskiej tyranii zwykli ludzie mogli się kształcić, godnie pracować i uczciwie żyć, by znikły kajdany i poddaństwo i zniewolenie zostali za sprawą rządów Stalina i Berii wymordowani.

Stalin faktycznie to (Joseb dze Besarionis Dzjoegasjvili) Gruzin, otoczył się ludzmi którzy terror carski zamienili na stalinowski a szefem terroru został także Gruzin  Lavrenti Pavlovich Beria. 

(był politykiem i szefem tajnych służb i został nazwany przez Stalina „naszym Himmlerem” na konferencji w Jałcie).  

[ W Polsce,  Berii odpowiednikiem był żyd Józef Światło, prawdziwe nazwisko to, Izaak Fleischfarb ur.01.01.1915 r. w Medyniu, zm. 2.IX.1994 w Stanach Zjednoczonych. – wysoki funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, m.in. wicedyrektor Departamentu X MBP. A po aresztowaniu Ławrientija Berii w 1953, uciekł z Polski na Zachód podczas podróży służbowej do Berlina Wschodniego.

[ Światło jako komunista ???  Nie uciekł do ZSRR tylko do kapitalistów. Więc widać jaki z niego był to komunista. Ten żyd Światło skazywał Polaków na śmierć i wcale nie tylko opzycjonistów ale także po spreparowaniu  oskarżeń wydawał wyroki śmierci na uczciwych komunistów. Niszczył tym samym ludzi oddanych sprawie poprawy bytu ludzi pracy w Polsce. W ten haniebny sposób po przez terror i represje wywoływał wśród społeczeństwa niechęć do  władzy ludowej. Jednym słowem pracował dla Stanów Zjednoczonych jako ich agent, jako dywersant i zdrajca. ] 

Niszczone idee za rządów Stalina i Berii. 

Tych ludzi którzy faktycznie byli szczerymi obrońcami klasy robotniczej i chłopskiej uciskanej przez carat,  zaraz po śmierci Lenina systematycznie likwidowano. Nastąpiła profanacja systemu, powstawała nowa klasa rządzących nadużywająca władzy i przywilejów. 

 Owszem na sztandarach nieśli dalej piękne hasła o równości i walce z wyzyskiem i krwiopijcami kapitalistycznymi. Ale krok po kroku niszczyli te piękne idee o sprawiedliwości społecznej i równości tworząc aparat polegający na ograniczeniu swobód i kreowaniu kultu jednostki oraz na samozadowoleniu rządzących i represjach jak za caratu.

 Dlaczego tak się stało ? Że te piękne idee zamieniali w koszmar !

 Tu nawiążę do dyskusji z Panem Blogerem.

Działo się tak gdyż w ludzkich genach istnieje kod, pazerności, oszustwa, egoistycznych działań, fałszu i obłudy.

To gen, jest bardzo aktywny u ludzi cwańszych, mądrzejszych, zakłamanych, fałszywych którzy dla swoich celów  pod pięknymi hasłami wykorzystują właśnie  ludzi słabszych, głupszych naiwnych, zależnych. 

  Ten sam  ludzki gen zniszczył Polskę Ludową,  polityka pod hasłami socjalizmu, sprawiedliwości i równości była systematycznie deformowana przez ludzi nieuczciwych, fałszywych, którzy weszli w szeregi PZPR nie po to by ludziom, robotnikom żyło się lepiej i było w Polsce sprawiedliwie. Oni weszli w struktury partii głównie dla swoich prywatnych celów, dla kariery dla lepszej pozycji tak finansowej jak i społecznej. Często ci ludzie w środowisku domowym pluli na partię (PZPR) do której należeli i gardzili ideą sprawiedliwości spolecznej i równości.

Fałszywie przyklaskiwali na zebraniach i darli swoje zakłamane gęby udając oddanych członków partii tak by ich kariera nie była zagrożona by mogli sie wspinać  jeszcze wyżej . To ten sam gen ludzki okradł Polskę po 1989 roku. Jakim to cudem po rozwaleniu POLSKI LUDOWEJ narodziło się ot tak nagle pełno kapitalistów typu michniki czy soros'y. Bo niby to jakim cudem mieli miliony $$,  by nagle mogli stać się właścicielami kopalń, fabryk, firm gdy w PRLu przecież nie było ani milionerów ani kapitalistów na tak wielką skalę by móc sobie otworzyć prywatną redakcję czy fabrykę, stację telewizyjną czy inne drogie przedsiębiorstwa ! ?

  Ostateczny wniosek czy jak kto woli The End Conclusion jest następujący.

Może na innej planecie, gdzieś we wszechświecie istnieją istoty pozbawione genu pazerność i oszustwa, fałszu i obłudy, wyzysku jednej istoty przez drugą istotę. Ale tu na Ziemi wśród polityków z pewnością nie ma takich istot !

Owszem są miliony porządnych ludzi ale ci porządni nie są zainteresowani wielką polityķą i władzą bo zdają sobie sprawę że polityka to bagno i skupia zazwyczaj najbardziej wyrafinowanych, zakłamanych i pazernych oszustów. To świat dla manipulatorów i hipokrytów, dla których głównym celem jest ich własny wygodny byt, wielkie pieniądze na koszt ludzi pracy, podatnika.

Idea sprawiedliwości i równość to piękna idea. Tylko gorzej z realizacją, a właściwie jest to utopijna idea i niemożliwa do zrealizowania przynajmniej z gatunkiem ludzkim.  A szkoda.

 Dodatkowa informacja.

  WALKA O WŁADZĘ .  Po tym, jak Lenin stał się politycznie nieaktywny z powodu problemów zdrowotnych, wybuchła bitwa między Trockim a Stalinem o sukcesję Lenina. Pewnego dnia Stalin skarcił żonę Lenina za zignorowanie porozumienia, że Lenin nie będzie miał kontaktu w sprawie polityki z Trockim i innymi komunistami. Kiedy Lenin się o tym dowiedział, był wściekły na Stalina. Lenin negatywnie podchodził do Stalina w dokumentach, które później stały się znane jako Testament Lenina [ ... ]. Podczas choroby Lenina, Stalin ściśle współpracował z Lewem Kamieniewem Grigori Zinowiewem przeciwko wpływom Trockiego. Partnerstwo Stalina, Kamieniewa i Zinowjewa jest znane jako Trojka. Trocki założył grupę Lewej Opozycji, która opowiadała się za uprzemysłowieniem.

  Wielka czystka Kirow (1934) zwiastował początek „Wielkiej czystki”. W ciągu kilku godzin od śmierci Kirowa Stalin stwierdził, że sprawcy pochodzili z kręgów otaczających Grigorija Zinowjewa . Lew Kamieniew i Zinowiew zostali aresztowani i zeznali się, aby uniknąć długich więzień za stworzenie atmosfery, w której mogło dojść do morderstwa Kirowa. Zostali skazani odpowiednio na pięć do dziesięciu lat. Aresztowano setki osób związanych z ruchami opozycyjnymi Kamieniewa i Zinowjewa [].  

  Pod koniec 1935 r. Stalin wznowił sprawę. Kamieniew i Zinowiew zostali ponownie przesłuchani i musieli oskarżyć Trockiego o współudział. W lipcu 1936 r. Stalin osobiście obiecał Kamieniewowi i Zinowiewowi, że nie będzie egzekucji ani prześladowań ich rodzin, jeśli przyznają się do udziału w spisku zorganizowanym przez Trockiego. Ta obietnica została złamana, ponieważ stracono Kamieniewa i Zinowjewa []. Na rozprawie Kamieniew i Zinowiew przedstawili zarzuty przeciwko Bucharinowi. W marcu 1938 r. Bucharin został brutalnie zmuszony do podpisania listu oskarżającego, że Bucharin był częścią spisku przeciwko Stalinowi. Bucharin został później stracony. Następnie Stalin zastąpił Jezhova , gruzinskim zbrodniarzem Lavrentią Berią. 

 

 

 

KOMENTARZE

 • " Czy ludzkość jest gotowa na równość i sprawiedliwość społeczną"
  Całkiem ciekawe uwagi na temat tego genu i ten plakat,

  " Czy ludzkość jest gotowa na równość i sprawiedliwość społeczną"

  Myślę że ludzkość nie jest gotowa i obawiam się że nigdy nic będzie.
  Niestety za dużo jest w ludziach agresji.
  Poza tym, jeżeli chodzi o równość, tym bardziej nie jest to możliwe,
  przyczyną jest zróżnicowana inteligencja poszczególnych jednostek.
  która jest na różnym poziomie oraz na wrodzonych zdolnościach, talentach czy warunkach w jskich człowiek się wychował.

  Ale wiadomo że są ludzie pragnący sprawiedliwości i równości.
  To są osoby szczególnie wrażliwe na cudze nieszczęścia jak bieda, czy dyskryminacja. Te osoby starają się walczyć właśnie o sprawiedliwość i równouprawnienie. Wsponę tu o sprawiedliwym wynagrodzeniu na tym samym stanowisku kobiety i mężczyzny lub możliwości awansu bez względu na kolor skóry czy etnicznego pochodzenia.

  Uważam że ludzkość nigdy nie będzie gotowa na równość i sprawiedliwość społeczną.
  Z obserwacji wynika że mimo upływu tysięcy lat istnienia ludzkiej cywilizacji, człowiek jak miał drapieżnych zwierząt cechy tak je ciągle ma. Człowiek jest zaborczy, walczy o dominacje.
  Im jest bogatszy tym bardziej skąpy i chce mieć jeszcze więcej.

  Gdy ktoś posiada cechy drapieżnych zwierząt to w życiu będzie z nich korzystać i ie ma wpływu ani wykształcenie ani religia.

  Według mnie, globalna sprawiedliwość i równość nie jest możliwa. Chociaż należy o te wartości walczyć i próbować.

  A szczególnie należy walczyć z dyskryminacją i z wykluczeniem i wyzyskiem słabszych.

  Pozdrawiam
 • Chciwość jest jeszcze większą chorbą XXI wieku niż koronawirus !
  https://img6.dmty.pl//uploads/201203/1332433333_by_madzi122_600.jpg

  Chciwość to ludzkiwirus to zaraza XXI wieku.
 • Zaślepieni i pazerni politycy w korycie.
  https://demotywatory.pl/uploads/201103/1301179943_by_Maxio112_600.jpg

  Przeciętny Polak ma 2200 złotych
  a polsłowie ministrowie prezydent 50000 złotych i jeszcze im ciągłe jest mało ;))))))
 • @Leonardo da Vinci 14:23:45
  50.000 złotych i mówią / Jak żyć ? za te marne grosze !!! \

  A staruszka z 1200 zł. Ma wybór albo lekarstwa albo chleb i takie to zycie w 3-RP !!!

  Pozdr. ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY