Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 900 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Pomoc Rosji dla Stanów Zjednoczonych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump dzwoni do prezydenta Rosji Putina i prosi o pomoc w związki z eksplozywnym wzrostem zachorowań i śmierci Amerykanów na COVID-19...Oto Rosja - ta okropna Rosja mało że pomaga Włochom to jeszcze pomaga swojemu śmiertelnemu wrogowi USA.

Duża zmiana w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi a Rosją: Trump „skłonił się” przed Putinem.

 Rozmowa między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i jego amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem jest niczym innym jak zmianą relacji między Moskwą a Waszyngtonem. A fakt, że to głowa USA najpierw zadzeoniła telefonem, wiele mówi.

 Gdyby koronawirus COVID-19 nie szalał dziś na świecie, ta rozmowa nie miałaby miejsca. Nie musisz być ekspertem, aby zrozumieć, że Stany Zjednoczone wyznają zupełnie inne ideały.

  Ale Trump zdecydował, bez względu na cenę. W rzeczywistości zaryzykował nawet swoją prezydenturę, ponieważ ostry zwrot w kierunku Moskwy był w rękach jego przeciwników politycznych w oczekiwaniu na wybory w USA. Dla nich jest to ponownie sygnał do rozpoczęcia prześladowań i obwiniania obecnego prezydenta za poddanie się USA. Albo znowu zaczną informować, że Donald Trump jest „agentem Kremla”.

 Ogólnie rzecz biorąc, głowy państw były w stanie omówić wiele kwestii. Co, nawiasem mówiąc, stało się znane zaledwie kilka godzin po negocjacjach. Okazało się, że Władimir Putin i Donald Trump poruszyli takie tematy, jak: sytuacja na światowym rynku ropy naftowej, uzgodnili dwustronne konsultacje na szczeblu ministrów energii, omówili zbliżające się spotkanie G20, sytuację w Wenezueli i wiele więcej. Głównym tematem była oczywiście walka z COVID-19.

  Putin dyplomatycznie na prośbę Trumpa wykonał „ruch” i wysłał niezbędną pomoc medyczną do Stanów Zjednoczonych. I prawdopodobnie ten krok doprowadził do ostatecznej opinii, że Trump nie kontroluje sytuacji i został zmuszony „ pokłonić się Putinowi ”.

 Nawiasem mówiąc, charakterystyczne jest, że amerykański przywódca był dobrze przygotowany przed prosbą skierowaną do Kremla. Przed zadzwonieniem do Putina przypomniał sobie rolę Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Jednocześnie umniejszał zalety Niemiec, delikatnie mówiąc, oświadczając, że Niemcy są wrogami.

  Teraz musimy monitorować, jak amerykański establishment zareaguje na sytuację. Pójdzie przeciwko Donaldowi Trumpowi lub z nim. Ale w tej chwili zdenerwowanie amerykańskiego prezydenta jest oczywiste. 

 

 Rosja pomaga USA. Trump jest wdzięczny za pomoc Rosji.

 ____ ____ ____ ____ ____ 

" Samolot Sił Powietrzno-Kosmicznych An-124-100 „Rusłan” z maskami medycznymi i sprzętem medycznym wyleciał do Stanów Zjednoczonych, poinformowało Ministerstwo Obrony.

 O tym, że Moskwa pomaga Waszyngtonowi w sytuacji z koronawirusem, poinformowanodzień wcześniej. Przywódcy obu krajów rozmawiali przez telefon i podkreślili wagę międzynarodowej współpracy w warunkach pandemii.

 Strona rosyjska w kontekście ciężkiej sytuacji epidemiologicznej w USA zaoferowała pomoc w formie sprzętu technicznego i środków ochrony – powiedział rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow. „Trump z wdzięcznością przyjął pomoc o charakterze humanitarnym”.

 Pieskow zauważył, że w procesie omawiania szczegółów realizacji ustaleń dwóch liderów „można było odnieść wrażenie, że niektórzy ze strony amerykańskiej co najmniej nie sprzyjali operatywnemu rozwiązaniu kwestii technicznych, związanych z ustaleniami dwóch prezydentów”.

 Teraz, gdy obecna sytuacja dotyczy wszystkich bez wyjątku i nosi globalny charakter, nie ma alternatywy wobec działania w duchu partnerstwa i wzajemnej pomocy.

   Prognoza Białego Domu

   Liczba ofiar koronawirusa w Stanach Zjednoczonych może wynieść od 100 tysięcy osób przy sprzyjającym i aż do 2,2 miliona ludzi przy niekorzystnym scenariuszu, wynika z materiałów ekspertów opublikowanych we wtorek przez służbę prasową Białego Domu.

 Według obliczeń korzystny scenariusz przewiduje „ingerencję”, czyli środki podejmowane przez władze w celu ograniczenia negatywnych skutków pandemii. W takim przypadku wskaźnik umieralności wyniesie od 100 do 220 tysięcy osób, przy braku ingerencji wskaźnik umieralności wyniesie 1,5-2,2 miliona osób, podkreślono w komunikacie.

  Ponadto eksperci prognozują, że szczyt śmiertelności z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych nastąpi 15 kwietnia - w tym dniu może umrzeć 2214 osób. Wtedy liczby zaczną spadać, osiągając do 1 czerwca poziom około 250 zgonów dziennie i mniej niż 100 zgonów do 1 lipca. ". 

 

 No PiS i NATO, jak to jest z tą rosyjską agresją ??? !!!  

Chce Prezydent Putin połknąć zainfekowaną Europę i USA  ??? 

 Coś ta 24/24 - 7 d. w tygodniu przez 365 dni w roku antyrosyjska goebelsowska propaganda szwankuje. !!!

KOMENTARZE

 • Rosja wysyła pomoc po całym świecie.
  USA, Włochy, Chiny w lutym, Iran, Korea Pn, Wenezuela, Mongolia, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Mołdawia, Tadżykistan i Uzbekistan. 
  https://www.themoscowtimes.com/2020/04/01/where-has-russia-sent-coronavirus-aid-around-the-world-a69825
 • @Anna-PK 16:29:10
  Bardzo istotne jest to że to Trump pierwszy zadzwonił do Putina prosząc Rosje o pomoc. Bo faktycznie sytuacja w USA jest tragiczna . Tym bardziej że są tam ludzie (okolo 40 milionów Amerykanów) żyjących w nędzy.

  SALUTI MAXIMUS ✔
 • PRIMA APRILIS?
  Rusycyzmy w tekście są wielce mówiące...
 • Przygnębiające
  Amerykańskie korporacje medyczne (posiadające szpitale) obcinają płace lekarzom i pielęgniarkom, bo spadły im zyski:

  https://www.propublica.org/article/coronavirus-er-doctors-nurses-benefits
 • @Docent zza morza 16:39:25
  "Rusycyzmy w tekście są wielce mówiące..."

  Ja dużo czytam po rosyjsku i jakiś rusycyzm może się zakraść. Więc nie ścieśniajcie się kolego.

  "wielce mówiące" to chyba anglicyzm? (Says a lot)
 • @Docent zza morza 16:39:25 Dla równowagi dodamy coś
  amerykańskiego.
  https://i.guim.co.uk/img/media/7ce9f6ee642841b30b1d1904a267411431516326/0_232_3500_2101/master/3500.jpg?width=620&quality=45&auto=format&fit=max&dpr=2&s=9282372bbb07817bd6cd5e1adef24c0e
 • @Leonardo da Vinci 16:38:08
  "Tym bardziej że są tam ludzie (okolo 40 milionów Amerykanów) żyjących w nędzy."
  ....................
  Dalibyście już sobie spokój z tą toporną propagandą - myślicie, że mówicie do kogoś więcej niż do już przekonanych...? Takie wzajemne "lizanie się po f...ch"?

  A poza tym w samej Rosji to jest więcej niż 40 milionów ubogich, w populacji o połowę mniejszej od amerykańskiej.

  To gdzie tych ubogich jest więcej? A poza tym to strach porównywać totalne rosyjskie ubóstwo z relatywnym amerykańskim...
 • @Pedant 16:41:10
  Dobry link, dzięki.

  To jest tlumaczenie, tylko fragment :

  " CORONAVIRUS

  Duża firma zajmująca się personelem medycznym właśnie obniżyła płace dla lekarzy i pielęgniarek walczących z koronawirusem

  Alteon Health, firma wspierana przez firmę Frazier Healthcare Partners, działającą na niepublicznym rynku kapitałowym, obniży wynagrodzenie, czas wolny i świadczenia emerytalne dla pracowników, powołując się na utracone przychody. Kilku operatorów szpitali ogłosiło podobne cięcia."

  Tak wyglądają ci którzy wartość życia przeliczają na zyski. Człowiek to dla nich numer, robol który jak jest niepotrzebny to może odejść.

  Tak został zbudowany amerykański cud gospodarczy, na niewolniczej pracy, wyzysku i okrucieństwach.

  Kapitalizm USA bez ludzkiej twarzy.

  5*
 • @Docent zza morza 16:54:53
  Prawda w oczy kole co ? ,!

  " Jedna siódma Amerykanów żyje w nędzy, 11 procent niedojada, 1,5 miliona gospodarstw domowych z 2,8 mln dzieci musi przetrwać za dwa dolary dziennie. A Donald Trump pogorszy sytuację najuboższych.

  W usa bezdomni stołują się w kubłach przy M' Donaldach. I nocują w rurach kanalizacyjnych.

  Całe miasta są bez kanalizacji a w domach nie ma wc i pitnej wody.
  Ludzie załatwiają swoje potrzeby na lulicy do rynsztoku. Tak jest w USA.

  https://www.newsweek.pl/swiat/bieda-w-usa-zrobieni-w-trumpa-czyli-o-nedzy-w-ameryce/c90jlj7

  https://forsal.pl/artykuly/1377905,ubostwo-w-usa-jest-duzo-wieksze-niz-wskazuja-statystyki-oto-dlaczego-opinia.html

  https://krytykapolityczna.pl/kultura/kryzys-usa-nieruchomosci-desmond-eksmitowani/


  Dla rusofobów i lizodupòw USA to obraz dobrobytu i odbytu.
 • @Docent zza morza 16:54:53
  "To gdzie tych ubogich jest więcej? A poza tym to strach porównywać totalne rosyjskie ubóstwo z relatywnym amerykańskim..."

  Próg ubóstwa jest różny w różnych miejscach. W afrykańskiej wiosce brak butów i płaszcza nie oznacza ubóstwa, bo można chodzić boso i jest ciepło. Na pólnocy Rosji brak butów i kufajki w zimie jest katastrofą.

  W prawie całych Stanach musi się posiadać samochód aby dostać się do pracy, sklepu i lekarza, ale w środku Nowego Jorku czy Bostonu jest transport publiczny.

  Ubóstwo oznacza niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb bez wsparcia od państwa czy otoczenia. Amerykanin, który nie może skorzystać z opieki medycznej aby nie popaść w ruinę ani skorzystać z płatnego chorobowego jest biedakiem, podczas gdy na Kubie każdy to ma dostępne.
 • @Docent zza morza 16:54:53
  Czytaj w USA nie ma nędz ? .

  Bieda w Stanach Zjednoczonych - Poverty in the United States

  Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

  Ilość w ubóstwie i ubóstwem: 1959 do 2017 roku Stany Zjednoczone.

  Ubóstwo to stan niedostatku , brakuje zwykłe lub społecznie akceptowanego ilość pieniędzy lub dóbr materialnych. Najbardziej rozpowszechnioną miarą ubóstwa w USA jest „ próg ubóstwa ” ustawiony przez rząd Stanów Zjednoczonych . Środek ten uznaje ubóstwo jako brak tych towarów i usług powszechnie za pewnik przez członków głównego nurtu społeczeństwa. Oficjalna próg zostanie skorygowana o inflację z wykorzystaniem indeksu cen konsumpcyjnych .

  Większość Amerykanów będzie wydać co najmniej jednego roku poniżej granicy ubóstwa w pewnym momencie pomiędzy wieku 25 i 75. Wskaźniki ubóstwa są uporczywie wyższa na obszarach wiejskich i miejskich wewnętrznych częściach kraju w porównaniu do obszarów podmiejskich.

  Szacunki liczby Amerykanów żyjących w biedzie jest dopracowany. Jedna organizacja szacuje, że w 2015 roku, 13,5% Amerykanów (43,1 mln) żyło w biedzie. Jeszcze inni badacze podkreślają liczba Amerykanów żyjących w biedzie „bliskiej”, wprowadzenie numeru na około 100 mln USD, czyli prawie jedną trzecią populacji Stanów Zjednoczonych. Począwszy od 1930 roku, relatywne ubóstwo stopy konsekwentnie przewyższyła innych bogatych krajów. Najniższy wskaźnik ubóstwa znajdują się w stanie New Hampshire, Vermont, Minnesocie i Nebrasce, które mają między 8,7% a 9,1% ich populacji żyjącej w ubóstwie.

  W 2009 roku liczba osób, które były w ubóstwie zbliżał 1960 poziomów, które doprowadziły do narodowej wojny z Ubóstwem . W 2011 skrajnego ubóstwa w Stanach Zjednoczonych, czyli gospodarstw domowych żyjących za mniej niż 2 $ dziennie przed świadczeń rządowych, był dwukrotnie w 1996 poziom 1,5 mln gospodarstw domowych, w tym 2,8 miliona dzieci. W 2012 roku odsetek osób starszych żyjących w ubóstwie o 14%, podczas gdy 18% dzieci było. Dodanie świadczeń socjalnych bardziej przyczyniły się do zmniejszenia ubóstwa niż jakikolwiek inny czynnik.

  Najnowsze dane spisu powszechnego wynika, że połowa ludności kwalifikuje się jako słabą lub niskich dochodach, z jednej na pięć Milenium żyjących w ubóstwie. Współpracownicy akademickiego The Routledge Handbook ubóstwa w Stanach Zjednoczonych postulują, że nowe i skrajne formy ubóstwa pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w wyniku neoliberalnej polityki dostosowań strukturalnych i globalizacji , które świadczone zmarginalizowanych gospodarczo społeczności jako ubogich „nadwyżka populacji” w potrzebie kontroli i karania.

  W 2011 roku, ubóstwo dzieci osiągnęły rekordowo wysoki poziom, z 16,7 milionów dzieci żyjących w gospodarstwach domowych żywności niezabezpieczonych , o 35% więcej niż w 2007 poziomów. 2013 UNICEF raport miejsce USA jako posiadające drugi najwyższy wskaźnik relatywnego ubóstwa dzieci w krajach rozwiniętych. Według badań przeprowadzonych przez 2016Urban Institute , nastolatki w społecznościach o niskich dochodach często są zmuszeni do przyłączenia gangi, zapisz obiady szkolne, sprzedawać narkotyki lub wymiany usług seksualnych, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na jedzenie.

  Było około 643000 chronionej i niezadaszonym bezdomnych w całym kraju w styczniu 2009. Niemal dwie trzecie przebywał w schronisku awaryjnego lub przejściowego programu mieszkaniowego, a druga trzecia żyło na ulicy, w opuszczonym budynku, lub innego miejsca, nie przeznaczone do zamieszkania przez ludzi , Około 1.560.000 osób, czyli o 0,5% populacji USA, użył pogotowia lub przejściowy program mieszkaniowy między 1 października 2008 a 30 września 2009. Około 44% osób bezdomnych są zatrudnieni. Począwszy od roku 2018, liczba obywateli amerykańskich mieszkających w swoich pojazdach, ponieważ nie mogą znaleźć tanie mieszkania rośnie, szczególnie w miastach o stromych wzrost kosztów utrzymania, takich jak Los Angeles, Portland, Oregon i San Francisco.

  W czerwcu 2016, MFW ostrzegł USA, że jego wysoka stopa ubóstwa musi być pilnie rozwiązany przez podniesienie płacy minimalnej i oferują płatne urlopy macierzyńskie dla kobiet, aby zachęcić ich do wejścia na siłę roboczą. W grudniu 2017 roku, specjalny sprawozdawca ONZ ds ekstremalnych ubóstwem a prawami człowieka, Philip Alston , przeprowadziła dochodzenie dwutygodniowy sprawie skutków ubóstwa ogólnoustrojowej w Stanach Zjednoczonych, i ostro potępił „prywatne bogactwo i nędza publiczna”, ogłaszając stan z Alabamy mieć „najgorszy ubóstwa w krajach rozwiniętych”. Raport ALSTON został wydany w maju 2018 i podkreśla, że 40 milionów ludzi żyje w ubóstwie, a ponad pięć milionów na żywo „w warunkach«trzeciego świata».”
 • @Docent zza morza 16:54:53
  To ty nie częstuj nas bezczelną propagandą wczesnych 50-tych XX w.
  USA i Rosja są to jednak sprawy nieporównywalne jako że USA okradły Rosję ze szczętem.Nie tylko Rosję ale tylko w Rosji mają odwagę o tym mówić.
  Tak więc straty Rosji z lat 90-tych kiedy to (nomen omen) buszowało proamerykańskie stronnictwo były większe niż po II W Ś.
  Rosyjska gospodarka i ekonomika zaczęła powstawać od zera w roku 2003.
  Wy tam za wielką kałużą jesteście jedną wielką złodziejską meliną a udajecie że znacie sposoby na pomyślną gospodarkę.Gówno prawda.Tyle waszego co pod różnymi pozorami i postaciami ukradniecie na "szerokim świecie"
  Dużych złodziei,spekulantów i aferzystów to ja rozumiem.Nienawidzę ich ale rozumiem.
  Ale takimi jak ty,małymi psami mającymi satysfakcję z tego że ich pan jest złodziejem i mordercą,tylko gardzę.Oni (ty) nawet nie zasługują na nienawiść.
 • @
  W Stanach Zjednoczonych oburzyły się, jak władza Las Vegas zaopiekowały się bezdomnymi, którym pokreślono parking. Więc władza przyniosła na parking ... dywan. To właśnie prawdziwa troska o człowieka!
  https://sun6-19.userapi.com/rCwwedXelJ7ANW3bTWyOIcYlLJiKUXTHezWuoQ/njJTctTFqnU.jpg
  https://sun6-14.userapi.com/nkGKjTZqhewJmfFdZ8hTz86IWV-V-H25VD9ADA/gtMnG_lNZBs.jpg
 • @fretka 17:34:25
  Może to już pora na wysłanie do Ameryki koców, śpiworów i namiotów. Co o tym sadzicie?
 • @Docent zza morza 16:54:53
  Nazywasz to strach porównywać nędzę w Rosji z relatywną nędzą amerykańską w USA !

  To poczytaj sobie raporty ONZ i przestań tu publicznie się blaźnić i osmieszać.

  Masz tu link, czytaj i zamilcz !

  https://wiadomosci.wp.pl/raport-przedstawiciela-onz-szokujacy-poziom-ubostwa-w-stanie-usa-6197771391284865a

  Philip Alston, którego pracą jest prowadzenie raportów dotyczących ubóstwa, stwierdził że w stanie Alabama zobaczył rzeczy niespotykane w zachodnich krajach.

  " - Taki poziom degradacji i ubóstwa w krajach pierwszego świata należy do absolutnych rzadkości - powiedział Alston. Na opublikowanym na Twitterze wpisie zwrócił uwagę na problem miast nieposiadających systemów kanalizacji, mieszkańców których nie stać choćby na kupno stosownych zbiorników na nieczystości i średniowiecznych metod poboru wody."


  " W czerwcu 2016, MFW ostrzegł USA, że jego wysoka stopa ubóstwa musi być pilnie rozwiązany przez podniesienie płacy minimalnej i oferują płatne urlopy macierzyńskie dla kobiet, aby zachęcić ich do wejścia na siłę roboczą. W grudniu 2017 roku, specjalny sprawozdawca ONZ ds ekstremalnych ubóstwem a prawami człowieka, Philip Alston , przeprowadziła dochodzenie dwutygodniowy sprawie skutków ubóstwa ogólnoustrojowej w Stanach Zjednoczonych, i ostro potępił „prywatne bogactwo i nędza publiczna”, ogłaszając stan z Alabamy mieć „najgorszy ubóstwa w krajach rozwiniętych”.

  Raport ALSTON został wydany w maju 2018 i podkreśla, że 40 milionów ludzi żyje w ubóstwie, a ponad pięć milionów na żywo „w warunkach«trzeciego świata».”
 • Nie może być, Rosja coś zawozi????Toż Imperium znad Potomaku...po obrabowaniu 2/3 świata potęgą przecież w USA
  kwitnie dobrobyt.
  Wzmocniony sutą opłatą za "akwizycję" dla Polski broni/zdaje się 8 mln dolarów za 1 samolot/.
  Ukraińskie złoto też tam jest????Irackie artefakty tysiącletnie???

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/11/23/wuj-sam-skradl-zloto-ukrainy/

  Niemieckie złot też??Ło matko...
  Chiny ubiły interes stulecia....
  http://www.bibula.com/?p=19304

  To kraj miodem i mlekiem płynący,a Rosja z maseczkami.....
  Pewnie maja podsłuchy zamontowane te maseczki, tak twierdzili przezorni politycy USA jak Putin wręczył Trumpowi piłkę po Mistrzostwach.

  To już bym się prędzej spodziewała wysłania z Polski wszelkiej pomocy dla USA, w sprzęcie i ludziach i gotówce.
 • @ikulalibal 17:17:39
  Tym razem, to ponoć komórka ze Szwecji!!
 • Rosja ędzie sponsorować Disneyland w USA
  https://static01.nyt.com/images/2020/02/29/business/00russia-themepark-7/00russia-themepark-7-superJumbo.jpg
 • @trojanka 17:46:33
  Och już ta Szwecja i ....Szwedzi
  https://static.riafan.ru/uploads/2016/11/18/orig-750x4221479452599shveciyalgbtevropa-1479452601.jpg
 • @Talbot 18:05:35
  Polak jest ➡ The Best of The World ❗

  https://m.youtube.com/watch?v=89ny88rpIKw

  https://m.youtube.com/watch?v=o8RkZ0jlna8

  https://m.youtube.com/watch?v=oPd7wMYVYYo

  Da✔inci :))))))
 • @Leonardo da Vinci 19:14:46
  Urodziny w czasie virusa ;)))))

  https://www.facebook.com/groups/312180756208304/permalink/669921910434185/?sfnsn=mo&d=n&vh=e

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY