Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 900 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

W tle Koronawirusa, czai się nowa katastrofa nuklearna.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pożar lasów obok zamkniętej elekrowni atomowej Czarnobyla. Zaniedbania w zabezpieczeniu kilkunastu bloków z reaktorami jądrowymi na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla Polski. Że istnieje zagrożenie władze w Warszawie kompletnie milczą.

Na Ukrainie grozi wybuchem coś gorszego niż koronawirus.

   Podczas gdy wszystkie ukraińskie media koncentrowały się na koronawirusie, list od Związku zrzeszającego byłych specjalistów Energii Atomowej, który informował o krytycznym stanie ukraińskich elektrowni jądrowych, został zagubiony w przestrzeni medialnej.

Wszelkie media praktycznie nie zwróciły uwagę na list skierowany do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego i premiera Denisa Szmygala. W nim eksperci dosłownie krzyczą o zagrożeniu nowym Czarnobylem i nie tylko jednym, ale piętnastoma naraz.

 Wśród sygnatariuszy apelu do prezydenta i premiera są między innymi były dyrektor elektrowni jądrowej Zaporoże Władimir Bronnikow i były dyrektor elektrowni jądrowej Równe Władimir Korovkin, czyli ludzie, którzy są świadomi rzeczywistego stanu krytycznego zagrożenia, ukraińskiego przemysłu jądrowego.

 Autorzy listu piszą o bałaganie obserwowanym we wszystkich elektrowniach jądrowych na Ukrainie, zwracając szczególną uwagę na usunięcie organizacji kontrolującej NNEGC Energoatom. Przez krytyczną sytuację istnieje fakt, że nikt nie chce stać się odpowiedzialny za ewentualny wypadek.

 Obecnie na Ukrainie działa 15 bloków elektrowni jądrowej takie jak w Zaporożu, w Równe i w Chmielnicki i tzw  system południowo-ukraiński. Prawie wszystkie pracują tam bez kontroli od lat 80. ubiegłego wieku.

 Tylko dwa stosunkowo nowe bloki są w elektrowni jądrowej w Równe i w Chmielnicki, które Ukraina otrzymała w 1991 roku. Federacja Rosyjska pomogła Ukrainie ukończyć je i uruchomić w 2004 r.

 Problem polega jednak na tym, że okres użytkowania wynoszący 40 lat będzie dotyczył prawie natychmiast 13 bloków.

Ale ukraińskie junta wydaje się kierować innym okresem użytkowania reaktorów, a mianowicie 50 lat.

  A 50 lat jest możliwe tylko w przypadku kompleksowej modernizacji.

 Tylko Rosja ma technologię przedłużającą żywotność reaktorów.

 Eksperci twierdzą, że destrukcyjne zmiany spowodowane  ciągłym  strumieniem neutronów są faktem, ponieważ obudowa reaktora jest poddawana wpływom działania,  ciągłemu strumieniowi neutronów, destrukcja rozpoczyna się już po 30 latach pracy reaktora, dlatego w praktyce bloki nie powinny dłużej być eksploatowane niż 40 lat.

 Jeśli to będzie zignorowane ten proces neutronów może zmienić urządzenie w przegrzany kocioł parowy, który może pęknąć w dowolnym momencie.

  Ale Kijów jest obojętny. Dowodem na to jest dokumentacja ukraińskiego monopolisty nuklearnego Energoatoma która wyciekła do sieci. Wynika z niej, że podpisana w 2015 r. umowa o „modernizacji bloków energetycznych” jest niczym więcej niż fikcją.

 W rzeczywistości nikt nic nie zrobił nawet na etapie planowania. Niemniej jednak mityczna „modernizacja” rozpoczęła się przede wszystkim w celu uspokojenia europejskich sąsiadów.

  Obecnie trwa pożar lasów koło Czarnobyla, który jest zagrożeniem dla tego ciągle z reaktorem nuklearnym nieczynnego objektu.

 

 

   

 "News Europe", podaje że  śledczy ustalili, że pożar był wywołany celowo. W związku z tym wszczęto dochodzenie. W tej sprawie zatrzymano 27-letniego mieszkańca ukraińskiej wsi Rahivka. Podpalacz przyznał się do winy i wyjaśnił, że dla zabawy podpalił trawę oraz śmiecie w trzech miejscach. Jednak po chwili wiatr rozniósł ogień. 27-latek nie był w stanie go samodzielnie ugasić. 


 

A to wszystko tuż obok ~ naszej polskiej granicy.

[ Dla radioaktywnego promieniowania nawet 1000 km jest obok]. 

 

  

KOMENTARZE

 • 5*
  Dotąd nie znalazłam wiarygodnych info o tym, że pożar grozi kolejną katastrofą. Grozi?
 • ...
  To co Pan przytacza nie wyjaśnia: JAK POŻAR GROZI NIECZYNNYM REAKTOROM. Czy może PAn to wyjaśnić? :)
  Z góry dziękuję
  Jim Anderson.

  PS. Pisma sygnotariuszy... tak, ale chodzi mi o konkretne reakcje chemiczne, termiczne, łańcuchy elektromagnetyczne/ eksplozje i reakcje jądrowe itd. :)
 • @JimA 19:55:17
  Witam.

  Tu jest piękny opis dzialania i budowy.

  http://www.if.pw.edu.pl/~pluta/pl/dyd/mfj/zal03/sobolewski/praca1.htm

  Tu tylko mały fragment, więcej w wyżej wymienionym adresie :
  " Reakcja jądrowa - proces fizyczny zachodzący przy zbliżeniu się dwóch jąder atomowych lub jądra i cząstki elementarnej na odległość rzędu 10-15 m (zasięg sił jądrowych), w następstwie czego powstają na ogół nowe jądra atomowe lub jądra i cząstki elementarne [3],[5]. Można wyróżnić dwa sposoby zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia reakcji jądrowej:

  a)      Poprzez zwiększenie temperatury do kilku milionów stopni, w wyniku czego reagujące ze sobą nukleony osiągną wystarczającą energię kinetyczną, by pokonać swoje wzajemne oddziaływanie elektrostatyczne (tzw. barierę culombowską). Zachodzące wówczas procesy jądrowe nazywamy reakcjami termojądrowymi.

  b)      Poprzez bombardowanie różnych materiałów lżejszymi cząstkami, np, protonami, deuteronami, bądź cząstkami alfa, które wcześniej przyspiesza się do energii rzędu milionów eV. Reakcje jądrowe mogą zostać wywołane również przez przyspieszone elektrony oraz przez wysoko energetyczne promieniowanie gamma oraz promieniowanie X.
  Rozszczepienie jądra - jest to zjawisko rozpadu jądra wzbudzonego na kilka (na ogół 2, rzadziej 3 lub 4) innych jąder. Powstałe fragmenty na ogół mają podobną masę. Zjawisku temu towarzyszy emisja wtórnych neutronów, promieniowanie gamma i wydzielanie się znacznych ilości energii. Ciężkie jądra można rozszczepić bombardując je różnymi cząstkami, lub też mogą się one rozpaść samorzutnie. Jeżeli liczba neutronów wtórnych emitowanych w wyniku procesu rozszczepienia jest większa niż liczba neutronów pochłoniętych to może rozwinąć się tzw. reakcja łańcuchowa.Reakcji rozszczepienia towarzyszy wydzielenie się energii około 200MeV na rozszczepienie, w tym około 180MeV to energia kinetyczna produktów rozszczepienia [3],[5]."

  Salution ✔

  Ps . Zapewne jak będę dyponować czasem to napiszę wiecej.
 • Tuż obok polskiej granicy
  Chyba autor ma na myśli dawną granicę państwa halickiego, bo do granicy z RP od Czarnobyla to jeszcze ho,ho, jakieś 500 km. No, ale zagrożenie jest. Teraz powinien się włączyć do akcji protektor, i dobroczyńca Ukrainy, czyli USrael. Jeszcze gotowe spłonąć ich laboratoria, osadnicy stracą inwestycje i w ogóle będzie ajwaj.
 • No nie jest dobrze,był już silny wiatr i meteorolodzy zapowiedzieli kolejny dość silny wiatr!!
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Czarnobyl-Ogien-wyrzuca-w-powietrze-radioaktywne-pyly.-Pozar-dotarl-do-Czerwonego-Lasu

  Strona ukraińska, twierdzi że wszystko jest pod kontrolą.
  Ja bym jednak wolała, żeby wypowiedziały się nasze służby po zbadaniu powietrza w Polsce.
 • @JimA 19:55:17
  https://www.theguardian.com/environment/2020/apr/13/ukraine-wildfires-close-chernobyl-nuclear-site

  Salution ✔
 • @trojanka 20:22:22
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Pozar-w-Czarnobylu-elektrownia-zagrozona.-Szykuje-sie-katastrofa


  https://www.facebook.com/Napromieniowani/
 • Jeżeli moźna wierzyć informacjom z Ukrainy, to pożar w okolicach
  Czarnobyla jest już wygaszony. Udało się go zgasić dzięki silnym opadom deszczu.
  В Чернобыльской зоне отчуждения потушили пожар.
  https://gordonua.com/news/localnews/v-chernobylskoj-zone-otchuzhdenija-potushili-pozhar-1495431.html
 • @Leonardo da Vinci 20:16:49
  :) Dzięki!!!
  " Poprzez zwiększenie temperatury do kilku milionów stopni, "- proszę tylko sprawdzić czy naziemny pożar jest w stanie wywołać taką temp. ... Jeśli tak, no to faktycznie pewnie należy zacząć... pić lugolę?... A co Pan proponuje? gdyby tak doszło do reakcji? Bo mnie nie chodziło o instrukcję obsługi bomby A ani o opis reakcji nuklearnej... mnie chodziło o konkretne inf. dot. Czernobyla...
  Wcale nie żartuję?!

  Dziękuję! i Pozdrawiam.
 • @trojanka 20:22:22
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8214057/Dramatic-aerial-pictures-capture-ferocity-Chernobyls-forest-fires.html


  https://www.facebook.com/Napromieniowani/
 • @JimA 20:41:53
  Jeśli nie żartujesz to prowokujesz... znowu?
  Napisz sam - jeśli uważasz, że t nie jest oczywiste...
  Napromieniowane cząsteczki mogą się roznieść w niepożądane rejony.
  Tak ciężko?
 • Zostawiono małpie
  brzytwę w postaci tych atomowych elektrowni - więc wiadomo - co może kiedyś być - i tyle.
 • @trojanka 20:44:20
  Bardzo dobry link.

  Zdjęcia lotnicze pokazują pożary w okolicy Czarnobyla, które są teraz niebezpiecznie blisko ochronnego sarkofagu reaktora.
  Istnieją obawy, że płomienie mogłyby dotrzeć do sarkofagu.

  Pozdrawiam
 • Faktycznie
  Dla promieniowania odległość gdy silne wiatry wieje to odległość jest nieograniczona.
  Katastrofa w Czarnobylu spowodowała skażenia aż po Portugalię. Naturalnie intensywność była mniejsza niż na Ukrainie, Białorusi czy w Polsce.

  Pozdrawiam
 • ...
  Zastanawiałem się do tej pory, jak to zostanie przeprowadzone, żeby zwolnić miejsce na terenach przeznaczonych do stworzenia "Międzymorza", Neues Judäa. Wojenka z Rosja nie wypaliła. UPAdlina nie zdołała utrzymać Krymu, a do tego jeszcze straciła bardzo cenny Donbas.
  Trzeba zatem ukarać niedojdy...

  Nie muszę wcale mocno wysilać substancji szarej, żeby wyobrazić sobie, że syjonistyczne waaadze UPAdliny i III RyPy ogłaszają promieniotwórcze skażenie sąsiadujących ze sobą części obu państw i masowe wysiedlenia (gdzie? a kogo to w demokracji?...) tubylców, z dobytkiem mieszczącym się w tobołku...

  I już...
 • @Alfax 03:27:42
  Państewko na u to jedna bomba zegarowa . Reaktory wybudowane przez ZSRR muszą pracować na czystych rdzeniach paliwowych ( Tylko Rosja potrafi je produkować ) No ale ta banda przygłupów wpadła na pomysł wymiany prętów na te od " Westinghouse" . Teraz mają gamonie ciągle awarię i wyłączanie bloków z tego powodu " nadmierne ciepło podczas reakcji " . Obstawiam że takie działanie żle się musi zakończyć . https://www.cire.pl/item,191014,1,0,0,0,0,0,ukrainski-blok-jadrowy-zaporoze-5-zaladowany-wylacznie-paliwem-westinghouse.html Salute .
 • @Repsol 09:36:42
  "( Tylko Rosja potrafi je produkować )"

  Toż to "agresja Rosji" w najczystszej postaci ;-)

  Salute!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY