Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 900 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Żydowski "król" Izraela stanie przed sądem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Izraelski premier Benjamin Netanyahu będzie sądzony pod zarzutem korupcji. Premier Izraela Benjamin Netanjahu stanie w niedzielę przed sądem, oskarżony o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania.

❗Tak kończą aferzysci ...❗
 
 

 ❗ Sam Netanjahu zaprzecza wszelkim zarzutom, a także odrzuca wezwania przeciwników do rezygnacji, ponieważ zaledwie tydzień wcześniej złożył przysięgę na stanowisko szefa rządu jedności narodowej. Nazywa te oskarżenia „polowaniem na czarownice” organizowanym przez przeciwników politycznych.❗

 Netanjahu wkrótce pojawi się przed Sądem Okręgowym w Jerozolimie.

Jako oskarżony w trzech sprawach,  znanych w Izraelu jako „1”, „2” i „3”:

Sprawa 1 - oszustwo i naruszenie zaufania: jest oskarżany o otrzymywanie prezentów - głównie cygar i butelek szampana - od wpływowych biznesmenów w zamian za protekcję.

Sprawa 2 - oszustwo i naruszenie zaufania: Netanjahu jest oskarżany o oferowanie pomocy w poprawie dystrybucji izraelskiej gazety Yediot Ahronot w zamian za pozytywne o nim i jego żonie relacje.

Sprawa 3 - przekupstwo, oszustwo i naruszenie zaufania: jako premier i minister Netanjahu jest oskarżany o promowanie decyzji regulacyjnych korzystnych dla kontrolującego udziałowca giganta telekomunikacyjnego Bezeq, Shaula Elovicha, w zamian za pozytywną o nim relację z witryną informacyjną zawartej w Grupa Bezeq.

Co raz częściej w Izraelu mówi się też o skandalach, które towarzyszyły jego żonie Netanjahu Sarah. 

PiS może stracić swojego kuratora i mentora, co grozi totalną klęską w wyborach Dudy na st.prezydenta.

 

 

Towarzystwo wspólnej adoracji może stracić mentora Netanjahu. 

 

 ❗❗❗ The Times of Israel pisze, że Netanjahu teraz jest pierwszym izraelskim premierem postawionym w stan oskarżenia podczas pełnienia urzędu. Grozi mu do 10 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za korupcję, i do trzech lat za defraudację i nadużycie zaufania. 

  W Izraelu wyrok skazujący dla tak wysokiego rangą polityka  jest całkiem prawdopodobny, ponieważ  w 2015 r. premier Ehud Olmert poszedł do więzienia za korupcję, a w 2011 r. były prezydent Mosze Kacaw otrzymał karę m.in. za gwałty. ❗❗❗

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • ...
  //PiS może stracić swojego kuratora i mentora, co grozi totalną klęską w wyborach Dudy na st.prezydenta.//

  Żartuje Pan?...
 • Tomasz Sakiewicz bożyszcz członków Klubów Gazety Polskiej (wielu mamy na portalu neon24.pl !!!)W styczniu 2020 wyraził
  pragnienie przyznania pokojowej nagrody Nobla dla Binjamina Netanjahu i Jarosława Kaczyńskiego."
  (...)
  "W 2014 został odznaczony medalem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, ciała doradczo-społecznego przy Prezydencie Ukrainy."

  Sprawy sądowe
  W kwietniu 2017, wskutek orzeczenia Sądu Najwyższego, przeprosił Milana Suboticia, byłego sekretarza programowego TVN, za napisanie o nim w "Gazecie Polskiej" w 2006, iż ten współpracował z WSI po roku 1993[17]. Za wypowiedź pod adresem Krzysztofa Hejke, wypowiedzianą w wywiadzie opublikowanym 6 czerwca 2009 na łamach tygodnika „Polityka”, został skazany za naruszenie dóbr osobistych, wskutek czego w lutym 2015 dokonał przeprosin tegoż[18]. Wyrokiem Sądu Okręgowego z 24 kwietnia 2019 nakazano przeprosić Bartosza Kramka na łamach „Gazety Polskiej” wraz z podpisem Tomasza Sakiewicza[19]. W 2020 marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia o zniesławienie przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi[20].

  Poglądy
  Zadeklarował się jako przeciwnik aborcji[21]. Zwolennik uprawiania dziennikarstwa wraz z wyrażaniem swoich poglądów[22].

  Założyciel Klubów „Gazety Polskiej”, aktywnie zaangażowanych przed wyborami prezydenckimi w 2015 na rzecz kampanii kandydata partii Prawo i Sprawiedliwość, Andrzeja Dudy[23]. Po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 przyznał, że doszło do tego przy wsparciu m.in. Klubów GP[24]. 8 lutego 2020 wraz z członkami Klubów GP uczestniczył w manifestacji poparcie dla tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości, podjętej przez rząd PiS."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sakiewicz

  Telewizja Republika
  "Studio stacji zostało pobłogosławione 18 lutego 2013 przez o. Krzysztofa Stępowskiego, redemptorystę, archidiecezjalnego duszpasterza nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego[11]."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_Republika
 • @Autor
  "Izraelski premier Benjamin Netanyahu będzie sądzony pod zarzutem korupcji". -
  --- Sporo tam spraw korupcyjnych. Lepiej im się żyje w Polsce.

  "PiS może stracić swojego kuratora i mentora, co grozi totalną klęską w wyborach Dudy na st.prezydenta". -
  --- Jest możliwe, że Duda przegra :)
  Myślę, że nie z powodu afer Netanyahu, lecz działań i afer Szumowskiego.

  Pozdrawiam :)
 • Dobrze, ze w końcu stanie przed sądem.
  A za zbrodnie na ludności w Palestynie to powinnie już dawno siedzieć w kryminalne.

  Pozdrw.
 • @zygmuntbialas 16:02:03
  Polska odetchnie z ulgą jak pisowkie gady znajdą się na smietniku historii.

  Szumowski to tylko jeden z wielu. Samo to, że pis obsadził wszystkie ważne stanowiska w państwie swoimi kacykami to jest wielka afera.

  Pozdraw. :)
 • @Tomasz M. Wandala 13:39:36
  Po wylądowaniu pisu na śmietniku historii i sakiewicz znajdzie się też w zasłużonym miejscu na wysyPiSku śmieci.
 • @Monaco 17:29:01
  Wróci do swojego poziomu Gazetowego i dalej będzie funkcjonował. Choć teraz on, czy Karnowscy, to mają złote żniwa
 • Hipokryzja PiSu
  https://www.pch24.pl/to-zalecenie--a-nie-nakaz--premier-morawiecki-tlumaczy-sie-z-nieprzestrzegania-wytycznych-gis,76185,i.html
 • @Wican 10:25:43
  Niestety ta opcja jest często stosowana. Rączka rączkę myje.
 • @Wican 10:32:19
  Oni te kagance mieli dla pospulstwa a dla sebie imunited jak dla przestępców z ramienia pisu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY