Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 900 komentarzy

LEONARDO Da ✔inci

Leonardo da Vinci - Różne tematy. Ważne i Ważniejsze

Oficjalna ideologia Unii Europejskiej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ateizm faktycznie stał się oficjalną ideologią Europy i doprowadził Europę do niebezpiecznej linii.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  

 Ateizm faktycznie stał się oficjalną ideologią Europy i doprowadził Europę do niebezpiecznej linii.

 Współczesna Zachodnia Europa doszła do świadomego odrzucenia moralnych i duchowych wartości chrześcijaństwa, sekularyzm i ateizm stały się faktycznie jej oficjalną ideologią.

 Te wartości moralne i duchowe, które wyznawało chrześcijaństwo, w ciągu dwóch tysięcy lat stanowiły podstawę rozwoju cywilizacji europejskiej. A teraz widzimy, jak świadome odrzucenie tych wartości stawia Europę na pierwszym planie jako ateistycznego obszaru, przekraczając nawet te granice które obowiązywały w założeniach Marxismu.

 Filmy produkowane przez żydowskich twórców w Holywood oczerniające Jezusa, po przez insynujące rzeczy takie by ośmieszyć i dezawuować postać Jezusa Chrystusa przypisując Jezusowi zmyślone negatywne cechy, może ulec znacznej transformacji na osoby podatne i uaktywnić się w katastrofalnej formie cywilizacji.

 Sekularyzacja w Europie rozpoczęła się dawno temu i oficjalnie stało się tak, gdy Unia Europejska, próbując opracować własną konstytucję, odmówiła wzmianki w tym podstawowym dokumencie o wpływie kultury chrześcijańskiej na cywilizację Europy Zachodniej.

 Trzeba przypomnieć że w preambule traktatu międzynarodowego Unii Europejskiej jest jedynie oparcie się na dziedzictwie grecko-rzymskim i na zasadach humanizmu, podczas gdy „praktycznie cała 2000-letnia historia chrześcijańskiej Europy została zignorowana”.

 

Sekularyzm i ateizm stały się faktycznie oficjalną ideologią Europy Zachodniej, a ta ideologia praktycznie wyklucza Kościół i religię z przestrzeni publicznej. Oznacza to, że możesz być religijny - jako osoba prywatna, ale twoja religijność nie powinna wpływać na twoją rolę społeczną, twoją działalność zawodową. Religię przekierunkowuje się w większym stopniu na przestrzeń hobby: jest to hobby dla określonych ludzi, nic więcej.

 Niszczenie wartości rodzinnych, odbywa się też w samych kościele przez niektórych duchownych, reprezentujących nie godnie wiarę chrześcijańską, przestępstwa pedofilii i mieszanie się do polityki a w tym nawoływanie do nienawiści które ma miejsce w dzisiejszym świecie a w tym szczególnie w Polsce, jest w rzeczywistości skierowane nie tylko przeciwko religii i nie tylko przeciwko chrześcijaństwu, ale przeciwko człowiekowi w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, w którym jesteśmy przyzwyczajeni wierzyć w dobrego Boga i do mówienia o tym i wbrew tym fundamentalnym wartościom, na których opiera się ludzkie życie.

  Jednak nastąpiło paradoksalnie zjawisko i to wbrew zwolennikom sekularyzacji, ateistom w momencie gdy nastąpił niekontrolowany napływ do Europy ludzi o odmiennych wartościach niż chrześcijańskie czyli o wartościach religii Islamu - muzułmanów niosących ze sobą jeszcze inne zagrożenia o podłożu fanatyczno-religijnym.

Islam to ograniczenie swobód wyrażania swoich poglądów, praw kobiet, przymusu dla kobiet zakładania szmat na głowę, terroru religijnego i cofania człowieka do epoki średniowiecza.

Faktem już jest, że Europa poza Rosją, Białorusią, Serbią stanie się miejscem polaryzacji Ateizmu z Islamizmem.

Rześcijaństwo w Unii Europejskiej już dużo wcześniej oddało teren przy aktywnym działaniu w strukturach unijnych nie tyle ateistów co właśnie żydów !!!.

   ♧◇♤◇♧◇♤◇♧◇♤◇♧

 

 

 

KOMENTARZE

 • Tak te sily są realne zwalczające Jezusa Chrystusa.
  Tych oszczerstw na temat Jezusa w sieci jest pełno.
  Coraz częściej pokazywane są filmy w rożnych stacjach tv szkalujące Jezusa bo jest solą w oku tym szubrawcom którym nie po drodze z naukami mówiącym o miłości, o potępieniu wyzysku człowieka przez człowieka a konkretnie przez oligarchów kapitslistycznych.

  Taki Bóg Jezus który uświadamia co jest dobre a co jest złe i jak należy żyć pomagając innym, szanować innych, taki Jezus jest dla nich niewygodny, pali ich w oczy ! A oni mając środki finansowe i medialne niszczą dobry wizerunek Jezusa wymyślając z pustego zrytego żydowskiego sagana te wszystkie oczerniające Jezusa Chrystusa brednie.

  5 z plusem

  Pozdrw. :))
 • @Monaco 14:03:25
  "bo jest solą w oku tym szubrawcom którym nie po drodze z naukami mówiącym o miłości, o potępieniu wyzysku człowieka przez człowieka a konkretnie przez oligarchów kapitslistycznych."......
  .
  powiedz, po co komu nauki, jeśli z natury jest taki sam lub gorszy od tych, których tu wymieniasz?
  Jesteś lepszy od szubrawców? Jak to rozpoznałeś?
 • @dolby 15:54:01
  A ty jesteś lepszy od szubrawców ?

  że czepiasz się ad personam gdy ja krytykuję szubrawców kapitalistów i wyzyskiwaczy !

  Zajmij się sobą i popatrz w lustro, bo ty zapewne jesteś takim szubrawcą skoro bronisz takich szuji którzy wykorzystują innych i bogacą się gardzą biednymi.

  Ja rozpoznałem w tobie takiego typa, bo gdybyś był dobrym człowiekiem to nie czepiałbyś się tych którzy bronią Jezusa , ale obawiam się że i tak ty tego nie zrozumiesz bo jesteś przesiąkniety złem.

  Zło w tobie zamyka cię przed dobrem.
 • @Monaco 18:03:43" jesteś przesiąkniety złem."
  dobrze rozpoznałeś, masz rację, nawet więcej... ja tworzę zło.
  A ty w sobie kogo widzisz i rozpoznajesz?
 • @dolby 15:54:01
  To typowe dla takich jak ty, zamiast oceniać treść artykułu to ty i tacy jak ty czepiają się tych blogerów którzy piszą i publikują materiały nie podobające się ze względów politycznych czy światopoglądowych takim jak ty.

  Więc przeprowadzacie ataki personalne. Ale tym sposobem nic nie osiągniecie tylko ukazijesz ty i tobie podobni że stoicie po szatana stronie.
 • Dolby i Monaco. Panowie nie sprzeczajcie się ❗
  Wierzący kierują się naukami Jezusa.

  Zastanów się, jak wpłynęły na ciebie nauki Jezusa.

  Od samego początku Jezus Chrystus objawił ewangelię, która uczy nas, co robić, aby powrócić do Ojca Niebieskiego. On sam przyszedł na ziemię w wyznaczonym czasie. Nauczał planu zbawienia i wyniesienia poprzez swoje nauki i sposób życia. Ustanowił swój kościół i ustanowił kapłaństwo. Pokutował za nasze grzechy.

  Żyjąc jego naukami, wchodzimy do królestwa niebieskiego. Zrobił wszystko, aby doprowadzić nas z powrotem do naszego niebiańskiego domu. Teraz to od nas zależy, abyśmy wykonali swoją część i byli godni stanu wyniesienia... .

  A oponenci ? Zawsze byli są i będą.
  Takie są fakty.

  Salution :))))) ✔
 • "Islam...
  -----------------
  "Islam to ograniczenie swobód wyrażania swoich poglądów, praw kobiet, przymusu dla kobiet zakładania szmat na głowę, do terroru religijnego i cofania człowieka do epoki średniowiecza."
  -----------------
  Przecież o to chodzi dzieciom Kaduka aby dzieci Boga - szczegolnie białą rasę cofnąć w rozwoju - choćby do czasów jaskiniowych - a dodatkowo jeszcze ich upodlić.
 • @Leonardo da Vinci 18:53:07
  Tak to widzą wierzacy.
  Bycie teraz na ziemi i posiadanie ciała fizycznego oznacza, że ​​wybraliśmy następnie pójście za Jezusem Chrystusem i Ojcem Niebieskim. Szatan i jego wyznawcy są również na ziemi, ale jako zło. Oni nie zapomnieli, kim są ci którzy wierzą w Jezusa i otaczają nas codziennie, aby uwieść nas, obrócić przeciwko Bogu, które nie podobają się Ojcu Niebieskiemu.

  W naszym życiu doczesnym wybraliśmy Jezusa Chrystusa na naszego Przywódcę i przyjęliśmy Boży plan. Musimy nadal podążać za Jezusem Chrystusem, nawet gdy jesteśmy na ziemi. Tylko podążając za Nim możemy znaleźć nasz niebiański dom. Pokonać zło i szatana.
 • @demonkracja 19:03:04
  Ja zgadzam się, że dzieją się rzeczy poza naszą percepcją i nie zależnie od naszej woli manipulują nami. Czasem pozytywnie czasem bardzo negatywnie.
 • @Monaco 18:27:00" stoicie po szatana stronie."
  dasz wiarę, że twój szatan o którym piszesz i ochoczo się na niego powołujesz, to też istota - o ile na prawdę jest - że on ma swoje inklinacje i że też chce być i żyć, również po swojemu?
  Dasz temu wiarę? bo widać, że twoja wiara najchętniej zabiłaby wszystkich inaczej od ciebie myślących...w imię twojej wiary w kogokolwiek.
 • @Leonardo da Vinci 19:05:59"uwieść nas, obrócić przeciwko Bogu, które nie podobają się Ojcu Niebieskiemu. "
  pomieszanie z poplątaniem...zestaw obok siebie Jezusa i Szatana i powiedz kim oni są względem siebie?
  Kto jest ich rodzicem?
  Kto ustanowił to co jest?
  I dlaczego teraz, to, co jest popieprzone spadać ma na nasze barki i głowę?
  Czy sądzisz, że przepychanki ich tam, gdzieś, są naszymi i że mamy jakiś interes brać w tym udział?
 • Zadam trudne pytanie.
  Jak wygląda sytuacja miliardów ludzi na naszym ziemskim globie którzy nie mają pojęcia o naszej religii, o Jezusie Chrystusie ?

  Czy oni (miliardy ludzi jak w Buddyzmie , Hinduiźmie i jeszcze innych wyznań) nie mają szans być zbawieni ?.
  Co z tymi miliardami ludzkich istot ?

  Przecież do nich nie dotarła nasza wiara chrześcijańska.

  Pozdrawiam :)
 • @dolby 19:11:01
  Szatan jest twój bo ja nie mam swojego :))

  Leonardo ma rację nie ma sensu się kłucić. To nie jest dobre i nie jest budujące a tylko powoduje eskalację złych emocji.

  I ja też nie mam na to ochoty.
 • @Alfax 19:21:38
  To pytanie powinieneś skierować do @demonkracja.
  Często porusza się w tym temacie... .

  Ten bloger może wiedzieć.
 • @Leonardo da Vinci 19:05:59
  W naszym życiu doczesnym wybraliśmy Jezusa Chrystusa na naszego Przywódcę i przyjęliśmy Boży plan. Musimy nadal podążać za Jezusem Chrystusem, nawet gdy jesteśmy na ziemi. Tylko podążając za Nim możemy znaleźć nasz niebiański dom. Pokonać zło i szatana.
  WYBRALIŚMY- mów za siebie
  Nie będę wierzył i ufał żydowskiemu boku
  Mama swoich tutejszych
 • @Monaco 19:29:24"Szatan jest twój bo ja nie mam swojego"
  przecież to ty go przywołujesz i o nim piszesz.
 • @Autor
  Aby budować Nowy Porządek Świata(NWO) z Rządem Światowym, trzeba zburzyć stary porządek, z cywilizacją łacińską, na etyce której obok greckiej filozofii i prawa rzymskiego, ta cywilizacja została zbudowana i kształtowała dzieje świata przez kilkanaście wieków.
  Z tych trzech fundamentów cywilizacji łacińskiej, etyka chrześcijańska jest tym, co jest przeszkodą dla budowy NWO i dlatego przeciwko chrześcijaństwu a zwłaszcza przeciw KRK jest skierowany atak żydowskich finansowych oligarchów.
  W obecnej sytuacji, nastąpił podział wśród tej oligarchii i jedna jej część uznała NWO za utopię i to ona stoi za prezydenturą D.Trumpa(ta część związana z familią Rothschildów) a familia Rockefellerów i jej amerykańskie "deep state" dalej chce forsować projekt NWO i globalizację.

  Projekt NWO powstał z początkiem XX wieku, gdy udało się żydowskim grandziarzom powołać FED, który dał im możliwość kreowania pieniądza i przy pomocy pieniądza podbijać świat.
 • Ee, w poniższych komentarzach przekomarzanie się autorów nt. tego, czy Jezusa nauki są szkalowane w EU czy nie. A tymczasem
  NAUKI JEZUSA SĄ WYRAŹNIE SZKALOWANE przez KK głoszący np. taką oto "Ewangelię" św. Pawła:

  // W Nowym Testamencie potwierdzenie tego, że „BÓG” ma PRZECIW ROZUMOWĄ ambicję, nie dopuszczania ludzi do poznania RZECZYWISTOŚCI w której przyszło im bytować, znajduje się w rozdziale rozpoczynającym „I List do Koryntian”. W nim to św. Paweł dumnie wyjawia Praktyczne Principia żydo-chrześcijańskiej Kabały, którą tutaj spróbujemy napiętnować. Sprowadzają się one do dwóch tylko prostych zapewnień, iż „to, co nie jest, wyróżnił BÓG , by to co jest, unicestwić”. I by ten „Plan Boga Izraela” realizować, żydo-chrześcijański kler ma za zadanie : „wytracać mądrość mędrców, i rozum rozumnych niweczyć”.
  (...)
  Jak świadczy o tym Psalm 82 (na który się powołał Jezus pouczając swych uczniów „Bogami jesteście”) „Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów, pośrodku bogów sąd odbywa” . A ta wzmianka w Piśmie Świętym sugeruje, że dla św. Pawła, nie przestającego być w ukryciu agentem Sanhedrynu, takim wiodącym go „Bogiem” był zapewne promotor jego działalności, „wzorcowy żyd” rabin Gamaliel, który „( jako „Bóg”) zabrał głos w Radzie(„Bogów”) – patrz Dzieje 5, 34-39.

  Stąd wynika logicznie, że redagujący Biblię „BOGOWIE” byli całkiem ZIEMSKIMI STWORAMI. I to ich wysiłkiem, by „to co jest unicestwić, by podstawić w jego miejsce TO CZEGO NIE MA” powstał ten, przesycający zarówno żydowskie jak i chrześcijańskie pisma, mit o trancendentalnym, pozaświatowym Stwórcy Nieba i Ziemi i na niej ludzkiego RODZAJU, zwłaszcza tego „samo wybranego”. Tak dochodzimy do motywowanego LOGOSEM greko-buddyjskim PEWNIKA POZNAWCZEGO, wyraźnie wrogiego żydodo-chrześcijaństwu:

  Drugi Pewnik, TEOLOGICZNY

  Żaden poza (wszech)światowy, czyli TRANSCENDENTALNY, NIE MATERIALNY „BÓG” nie mógł – i nadal nie może – wpływać na losy świata, nie mówiąc już o tego (wszech)świata hipotetycznym Stworzeniu (patrz Terlikowski powyżej).
  Po prostu, BYT NIE MATERIALNY z definicji nie posiada MATERIALNYCH narzędzi (np. fal 5G) aby jakąkolwiek INFORMACJĘ gdziekolwiek (i komukolwiek) przekazać. I tyle.//

  To z mego nieco uszczypliwego tekstu, zmarginalizowanego na neon24: https://zakop999pl.neon24.pl/post/155522,pardes-czyli-globalny-us-raj-zrealizowany
 • @35stan 20:39:53
  Cywilizacja łacińska dawno skonała śmiercią naturalną. Feudalizm, kapitalizm, nazizm, faszyzm,żydo- bolszewizm, komunizm to te ideologie zabiły cywilizację łacińską. Sam KK do tego się przyłączył. Sam ją stworzył i sam unicestwił. Przed NWO, może nas uchronić jedynie zdrowy nacjonalizm. Państwa na podbudowie rodzimej kultury i wierzeń. Rodzimego folkloru, rodzimego prawa.
 • @Berkeley72 20:48:41
  "BYT NIE MATERIALNY z definicji nie posiada MATERIALNYCH narzędzi (np. fal 5G) aby jakąkolwiek INFORMACJĘ
  gdziekolwiek (i komukolwiek) przekazać. I tyle.//"
  ...
  a gdyby chcieć dociec tego, jak to jest, żeś zaistniał? to, czy odpowiedzią będzie, że dlatego, że pani z panem lub odwrotnie, mieli ochotę na bara bara?
  i tyle.//
  ....a może jest tak, że wydumanymi bogami, są ci, inni, tacy, poza zdolnością ludzkiego pojmowania a raczej postrzegania
 • @dolby 20:14:30
  Nie, nie szatan jest twój bo ja tak jak już napisałem nie mam swojego :))
  To się zgadza, ze piszę o nim ale NIE przywoluję diabła i NIE chcę go znać.

  Moim drogowskazem są nauki Jezusa Chrystusa i to jest najważniejsze.

  Szatana masz sam dla siebie.
  Dla mnie to diabelskie zło to niszczyciel i jest wrogiem ludzi dobrej woli numer 1.
 • @Alfax 19:21:38
  Ja mogę tylko pisać o podejściu oficjalnie katolickim. I tu wydaje m sie, że jest dopuszczalne zbawienie. Bo co byloby też z tymi, którrzy żyli przed Chrystusem? Protestanckie grupy mogą to kwestionować
 • @Alfax 19:21:38
  http://www.bobolanum.edu.pl/images/biblioteka/Kubacki_Zbigniew_Wprowadzenie_do_teologii_religii_2018.pdf

  Nie przeczytałem, dopiero zaczynam. teraz więc streścic nie mogę
 • @Wican 21:14:16
  Dziękuję za link.
  Zaraz zajmę się przeczytaniem.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 19:21:38
  ------------
  "Czy oni (miliardy ludzi jak w Buddyzmie , Hinduiźmie i jeszcze innych wyznań) nie mają szans być zbawieni ?.
  Co z tymi miliardami ludzkich istot ?
  Przecież do nich nie dotarła nasza wiara chrześcijańska."
  ------------
  To nie chodzi o to, że gdzie nie dotrze wiara chrześcijańska - bo ona i tak jest przenicowana o 180 stopni - tylko o to - gdzie dotrze czarci pomiot w celu skażenia ludzkich dusz ciemną energią.
  Wniosek?
  Dusza skażona ciemną energią ma szlaban na Niebo - natomiast Jezus Chrystus przybył na Ziemię po to aby nauczyć ludzi - jak tego skażenia mają uniknąć - dlatego przybył w konkretne miejsce do ówczesnego jadra bytowania dzieci Kaduka na Ziemi. Oczywiście dzisiaj ludzie do tego faktu musza dojść za pomocą własnego rozumu - bo po to głównie mają.
  Na koniec - Bóg nie żąda od ludzi rzeczy niemożliwych.
 • @Monaco 14:03:25
  A Jezus napisał jakieś książki ? Czytałeś ?
  Wszystkie "źródłowe" książki o Jezusie napisali żydzi.
  W tych "książkach" Bóg jest na skalę wyobrażenia ówczesnych żydów ..
  czyli jest rasistą, jest mściwy, żąda absolutnego posłuszeństwa pod karą tortur najokrutniejszych jakie ówcześni żydzi mogli sobie wyobrazić..
  a w dodatku czyni z żydów "naród wybrany" a z reszty ludów świata żydowskich niewolników na nawet mniej bo gojów czyli zwierząt w ludzkiej postaci..mających służyć żydom..
  Wystarczy poczytać Stary Testament, Torę, Talmud.
  A wszystkie te książki napisali żydzi... i nikomu żadnej żydowskiej owieczce nie przychodzi do głowy że żydzi to nie jest najbardziej prawdomówna nacja (delikatnie mówiąc) ?

  A późniejsze 1000 lat późniejsze "przedruki" z jawnymi przekłamaniami
  to jawny plagiat, oszustwo, gwałt na dokumentach źródłowych...
  i w tym trybie powstało chrześcijaństwo oraz KK...
  W jakim trybie oszuści 1000 lat po życiu Chrystusa lepiej wiedzieli jak żył niż ci co pisali pierwsze księgi o Chrystusie wtedy gdy jeszcze żył.

  Przecież to się kupy nie trzyma każdy uczciwy historyk zakwestionował by interpretację KK jak historycznie fałszywą...i są na to dokumenty źródłowe (Stary testament, Tora, Talmud).
  A Owieczki ? .. ona mają wierzyć "pasterzom" a nie myśleć samodzielnie.

  Każdy oszust marzy o tym by zostać takim "pasterzem" jakichś pracowitych owieczek.... tak powstają sekty...
  owieczek nigdy nie brakuje... mamy niezliczone przykłady...
  kościołów różnej maści...różnego koloru różnych najdziwaczniejszych ideologii.
 • @Oscar 10:55:19
  Mylisz się i to celowo.
  Jezus Chrystus nie ma nic wspólnego ze starym testamentem, to po pierwsze.
  Jezus Chrystus nikogo nie torturował ani nie nakłaniał do używania przemocy.
  Głosił o miłości do bliźniego, o szaczunku dla biednych i równouprawnieniu i dzieleniu się tym wszystkim tak by nie było niesprawiedliwości.

  Więc nie pisz rzeczy kłamliwych, szkalujących Jezusa Chrystusa.

  Jezus został zamordowany za to że otworzyły oczy biedocie, prześladowanym, wykluczonym i stał się zagrożeniem dla panujących władców i panującego wówczas reżimu niesprawiedliwości spolecznej.

  Więc opamiętaj się i nie pisz paszkwili i bzdur bo wpisujesz się w narrację żydowskiej gawedzi która celowo kłamie, oczernia, szkaluje Jezusa Chrystusa od 2000 tysięcy lat.

  No chyba że jesteś właśnie sam żydem nie nawidzącym Jezusa Chrystusa za to że obalił stary testament pełen ciemnych stron a tak chętnie kultywowan przez żydów i innych przeciwników Jezusa Chrystusa.
 • @Oscar 10:55:19
  A może taką nienawiść do Jezusa Chrystusa bierzesz ze skojarzenia że słowa o równości, szacunku do innego człowieka i milosci, sprawiedliwosci społecznej i dzieleniu się dobrem to przypominają Tobie komunistów.

  Tak, faktycznie słowo / komunia = wspólne / a komunizm = wspólnota.

  Jest coś na rzeczy, że bogaci tak nie na widzą Jezusa Chrystusa jak i komunizmu. Bo dzielić się nie chcą i by zaistniała sprawiedliwość społeczna też nie chcą.
  A że wśród bezmyślnej biedoty nie brakuje pożytecznych idiotów to widzimy już od tysięcy lat, dających się wykorzystywać przez elity tego świata.
 • @Monaco 14:23:41
  "Mylisz się i to celowo.
  Jezus Chrystus nie ma nic wspólnego ze starym testamentem,"
  Jak to nie ma? A żydowski krwawy buk to nie spiwo. Spoiwem jest linia Dawidowa. Spoiwem jest Mojrzesz, Abraham itp
 • @Monaco 14:38:05
  A wywody tego plebanka to co to jest? Czy to niejest połaczenie Tanach i NT.
  Wszystko interpretuj sekciarze z KK jak im jest wygodnie i jak pasuje do danej chwili. Nawet że sobie na wzajem zaprzeczają
 • @Monaco 14:23:41
  A Tatuś Jezusa to pies ? Dokładnie opisany w Starym testamencie.
  A kto i dla kogo wymyślił piekło...
  Synek był przeciw własnemu ojcu ?
  Nie słyszałem żeby coś takiego głosił..
  Synek nie miał nic wspólnego z własnym Tatusiem ?

  i dlaczego zastraszanie piekłem stosuje się dzisiaj..

  Nie jest tak jak piszesz...
  To co piszesz to tylko puder na prawdziwej gębie tej żydowskiej religii
  i żydowskiego Boga..
 • @Monaco 14:38:05
  KK tylko tak mówi to legenda dla owieczek.. a postępuje całkiem inaczej.
  Bogactwo oraz ogniem i mieczem to prawdziwa twarz KK.
  ..inna sprawa że KK to już historia...niestety w Polsce jeszcze "rządzi".
 • @Oscar 15:36:09
  Dobra .. wymieniliśmy poglądy ..czytelnicy sami zinterpretują.
 • @Monaco 14:38:05
  A to ten plebanek:
  Konferencje biblijne 2009/2010
  Obrazy powołania w Pismie Swietym
  Ks. Waldemar Chrostowski
  Parafia Zwiastowania Panskiego,
  ul. Gorlicka 5/7, Warszawa
  Nieautoryzowany zapis na podstawie nagran: J. Paczynski
 • //praktycznie cała 2000-letnia historia chrześcijańskiej Europy została zignorowana”.//
  Pozostaje pytanie czy aby my wszyscy nie ponosimy za to odpowiedzialności.Prawdopodobnie wysłaliśmy sygnały tego że owa historia i tradycje z niej wynikające są nam obojętne.
  Zawsze interesują mnie detale bo one niczym cząsteczki puzzli składają się na obraz rzeczywistości.
  Gdzieś około roku 2000 (nawet nie potrafię uściślić) zniknęły z karetek pogotowia ratunkowego symbole czerwonego krzyża i z tego co wiem nikt,(ani Kościół,ani służba zdrowia,ani my jako obywatele),nie zaprotestował.
  Najbardziej rozpoznawalny symbol będący wypadkową naszej religii i cywilizacji,po prosu znika a my nie dość że na to pozwalamy to jeszcze nie zauważamy.
  Nie ma się co czarować,to w pierwszej kolejności nasza wina,wina naszych elit a dopiero potem wina unijnej biurokracji.
 • @ Autor
  "Współczesna Zachodnia Europa doszła do świadomego odrzucenia moralnych i duchowych wartości chrześcijaństwa, sekularyzm i ateizm stały się faktycznie jej oficjalną ideologią."
  ________________________________

  A przecież pasterze żydo-katolickiego Kościoła nauczali:

  JPII – przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
  Rzym, 23 marca 1997 roku.

  „Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”

  JP II – do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
  Rzym, 10 I 1998

  „Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”

  2003r. kard. J.Glemp:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  2008r. prymas H.Muszyński:

  „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” – https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/
 • @ikulalibal 16:46:45
  Czerwony krzyż to jeśli się nie mylę to znak Templariusz. To ich z pomocą Filipa Pięknego i Klemensa V oskarżono o herezje i wybito. Szwajcaria ma krzyż biały na czerwonym tle i system monetarny i bankowy wzorowany na Templariuszach. Czy to nie jest zbieg okoliczności .
  Pytam co ze sobą wspólnego krzyż na karetkach z religią KK. Jedyne co łączy to chyba że w krajach chrześcijańskich, ale nie tylko bo i w Chinach, Wietnamie, Indiach itd. używany jest krzyż, a w muzułmańskich półksiężyc, w Izraelu czerwona gwiazda Dawida, która to została odrzucona w systemie światowym pomocy humanitarnej i pierwszej pomocy
 • @Oscar 15:38:24
  Powiem tylko tyle.

  Ja już dawno oddzieliłem wiarę w Jezusa Chrystusa od zakłamanych przedstawicieli kościołów. 

  Żaden człowiek nie jest w tej kwestii dla mnie autorytetem. 

  Na przestrzeni wieków to nikt inny jak duchowni profanowali Jezusa Chrystusa i jego nauki.
  Wykorzystali wiarę do swoich haniebnych zbrodniczych celów jak prześladowania, przemoc, wojny, grabieże, bogactwo i pasoźytnictwo na potulnych i ogłupionych baranach, zastraszonych karami Bożymi, chociaż to oni sami duchowni dopuszczali się najgorszych zbrodni.

  Ja uważam że można wierzyć w dobro czyli w Jezusa Chrystusa który to dobo czyinił i glosił i o nim nauczał. 

  A bezmózgowcom którzy wierzą w ludzi uzurpujących sobie prawo do przemawiania w imę Jezusa Chrystusa to mogę im tylko z politowaniem współczuć. 

  Żaden człowieka nie ma prawa być ogłaszanym na Ziemi świętym a w 100% dotyczy to też wszystkich i to bez wyjątku papierzy, którzy są odpowiedzialni za profanację wiary chrześcijańskiej i niszczenie swoim haniebnym działaniem ją przez te 2000 lat.

  Kościół ten zgodny z Jezusem to kościół nie posiadający żadnych bogactw materialnych, żadnych ogromnych budowli i obszarów ziemi, żadnego złota i żadnych sług. To kościół skromny dla ludu a nie dla rozpasionych przez wyzysk i oszustwa elit.
   
  Prawdziwy kościół który nie rani i nie krzyżuje Jezusa to kościół w sercach ludzkich czyniących dobro dla innych i pomocny szanujący innych. 

  Tak więc nie należę do żadnej sekty, sekty są dla mnie wytworem uzurpatorów cwaniaków.
  Ja jestem indywidualistą w wierzę mając wolną wolę i rozum w dobro które reprezetował urodzony wśród biedaków Jezus Chrystus i dla których głównie był tu na Ziemi by ich oświecić i chronić. 

  /// Mogę być w błędzie ale to jest mój ewentualnie błąd bo nie ma takiej osoby która by nie błądziła i wszystko wiedziała. Nie ma też nikogo kt mógłby udowodnić istnienie Boga a tym samym że nie isnieje Bóg.

  Pozostawmy to kwestii wiary. W moim przypadku na przezytych namacalnych moich własnych doświadczenia i dowodach.

  Do czasu uzyskania naukowych dowodów. Niech to będzie dla każdego sprawà osobista. ///.

  A że cwaniaki przejęli wiarę i ją zmanipulowali do swoich zbrodniczych celów to dziś tak wygląda a nie innaczej chrześcijaństwo z besczeszczone przez hierarchię i pożytecznych bezmózgowych idiotów. 

  Jestem, ochrzczony, chodziłem na religię ale ma przecież własny rozum i analizuję to co dzieje się za mojego życia i to co się już wydarzyło i widzę i rozróżniam dobro od zła i fałszywych i obludników od tych którzy czynami i słowem czynią dobro, pomagają innym nie oczekując w zamian nic poza słowem dziękuję.

  Stary i nowy testament dla mnie nie istnieje. Nie opieram się na nich we wierze w Jezusa Chrystusa, gdyż przez wieki mogły być zmanipulowane na czas i dla tych którzy żyli w danym okresie.

  A ludzie są nie zawsze uczciwi. Niestety.
 • @ikulalibal 16:46:45
  To jest kolejny przykład naginania rzeczywistości przez idiotus-kretinismus-katolicus
 • @goat 18:39:30
  //Pytam co ze sobą wspólnego krzyż na karetkach z religią KK.//

  Przede wszystkim nie z religią KK a z chrześcijaństwem.A wspólnego ma to, że kiedy w połowie XIX w powołano do życia organizację humanitarną niosącą pomoc rannym żołnierzom i ofiarom wojny,nazwano ją od przyjętego symbolu "Czerwonym krzyżem".
  Czerwonokrzyską ideą było niesienie pomocy WSZYSTKIM,poza jakimikolwiek podziałami i jest to chyba jeden z nielicznych przykładów humanizmu na jaki wzniosła się nasza cywilizacja.
  Dopóki i w tej szacownej instytucji nie zapanowała demoralizacja jej placówki były nowożytnym asylium https://pl.qwe.wiki/wiki/Asylum_(antiquity)
  Każdy poszkodowany mógł się zwrócić o pomoc i nikt z czerwonokrzyskich pracowników czy wolontariuszy nie zapytał po której stronie frontu odniósł rany.Znak czerwonego krzyża powodował że obydwie walczące strony powstrzymywały działania aby sanitariusze mogli wynieść ciężko rannych a lżej rannym udzielić pomocy.

  // muzułmańskich półksiężyc, w Izraelu czerwona gwiazda Dawida//

  Nie porównujmy organizacji powstałych "przed chwilą" z organizacją z tradycjami.Organizacje o których wspominasz nie przeszły "chrztu bojowego" i módlmy się żebyśmy nie mieli okazji przekonać się o tym że niosą one pomoc ale tylko swoim.Czyli tak jak u nas 500 czy 700 lat temu.Po bitwie udzielano pomocy ale tylko swoim a i to w specyficznej formie bo za pomocą pchnięcia sztyletem który właśnie od tego nosił nazwę "miłosierdzie" czyli miserikordia https://pl.wikipedia.org/wiki/Mizerykordia W obliczu takich obyczajów chyba łatwiej jest docenić humanizm samej idei czerwonego krzyża.
 • Kolo Czasu. Zmiany które są jak ...
  Kolo czasu toczy się nie zależnie i nie jest do ubłagania.

  Dzieją się rzeczy z przyczyn które nie tylko ludzkość swoim postępowaniem kreuje i następują zmiany wartości ale też a może bardziej poza ludzkimi działaniami istnieją czynniki które wyznaczają te istotne zmiany.

  Tabu, jakże uleglo przesunięcie w tej kwestii. To co kiedyś było zgorszeniem, zakazane, dziś jest dostępne dla wszystkich i tolerowane.

  Idąc tym śladem braku granic, rzeczy które kiedyś sprawiały o mdłości ( jak widok krwi, zmasakrowanych ludzkich czy nawet zwierzęcych ciał dziś u wielu ludzi nie budzi ani współczucia ani odrazy.

  Tak samo z wartościami oznaczającymi wrażliwość duchową.

  Koło się toczy i nie kręci się w kółko a właśnie toczy się tylko i wyłącznie do przodu, chociaż czasem robi wrażenie że działa w stecz gdy widzimy ludzi tańczących w rytm tam tamów i wytatuowanych na całym ciele w symbole z czasów troglodytów, obwieszonych kolcami.
  To koło czasu toczące się z dużą prędkością i tak odrzuca na zasadzie centrifuge te wszystkie mniej istotne zbędne rzeczy. Eleminuje.

  W centrum pozostawia, skupia to co należy do przyszłości i tak dzieje się od początku isteniena cywilizacji ludzkiej nie zależnie od narzucania ograniczeń czy hamulców przez część ludzkości która z takim obrotem koła czasu nie zgadza się.

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 19:37:33
  Dalej nie rozumiem, co łączy czerwony krzyż z chrześcijaństwem. Twój wywód tego nie określa. Co jest spoiwem między czerwonym krzyżem, a chrześcijaństwem. Chyba, że niesienie humanitarnej pomocy jest tylko dane chrześcijaństwu. Ale przecież to może każdy, Hindus, Buddysta, Protestant, czy Aborygen.
 • @Monaco 18:41:17
  "A że cwaniaki przejęli wiarę i ją zmanipulowali do swoich zbrodniczych celów to dziś tak wygląda a nie innaczej chrześcijaństwo z besczeszczone przez hierarchię i pożytecznych bezmózgowych idiotów. "
  A nie przyszło ci do głowy, że ta wiara i Joszue została stworzona po to by manipulować i produkować bez mózgowych idiotów.
  Za resztę twojego komentarza 5*, jeśli chcesz to wierz, ale nie produkuj się z tym do tłumów
 • @goat 20:43:29
  //Chyba, że niesienie humanitarnej pomocy jest tylko dane chrześcijaństwu.Ale przecież to może każdy, Hindus, Buddysta, Protestant, czy Aborygen.//

  Protestant to chrześcijanin.Zaś Aborygen to przedstawiciel pierwotnego etnosu australijskiego.Co zaś się tyczy Hindusa i Buddysty to im obcy jest "nasz" humanizm.Ich humanizm wyraża się w koncepcji prawa karmicznego i reinkarnacji będącej jego (prawa) konsekwencją .Oni nie tylko nie rozumieją naszego humanizmu ale w niektórych aspektach są mu przeciwni.Wierzą że udzielona pomoc zakłóca karmę,nie pozwala człowiekowi doświadczyć wszystkiego tego czego powinien doświadczyć a to przedłuża łańcuch wcieleń i oddala wyzwolenie.
  Nie twierdzę że nasze rozumienie humanizmu jest właściwe,może hinduiści i buddyści mają rację,ale póki co nie mogę obojętnie przejść obok cierpienia i moim pierwszym odruchem jest chęć pomocy.
  To zaś świadczyłoby że nasze "wydelikacenie" musi z czegoś wynikać,albo z religii albo z genetyki.A że zachowanie i społeczne reakcje raczej nie są dziedziczone genetycznie to wychodzi że chyba jednak religia.

  // Co jest spoiwem między czerwonym krzyżem, a chrześcijaństwem//

  Kpisz sobie ze mnie?
 • @goat 20:53:09
  Przyszło i to bardzo dawno temu.

  A nie przyszło tobie do głowy że przed narodzeniem się chrześcijaństwa poprzednia wiara była stworzona dla idiotów i ludzie byli gnebieni i wykorzystywani przez cwaniaków ?

  Jezus Chrystus miał za cel wskazanie drogi by człowiek stał się bardziej ludzki (humanitarny) no niestety nie udało się to z wieloma istotami ludzkimi. I mamy świat pełen obłudy oraz hipokryzji zwłaszcza ze strony tych co tak nachalnie głoszą "słowo Boże" a w sercu mają jad szatana.

  Ja nie muszę produkować się do tłumów bo tłum i tak jest jak bydło które zadebcze trawę ktorą się żywi.

  Nie chcę mieć nic wspólnego z tłumem, bo jest moim przeciwieństwem.

  Piszę i będę pisać o tym by innym ludziom pomóc którzy są otwarci na pomoc by krytycznie spojrzeli na fakty i ujrzeli te sprawy pod innym kątem.
  . ... .
 • @ikulalibal 21:20:44
  Nie nie kpię, gdzież bym śmiał. Dyskutujemy. I nie mogę dalej zrozumieć co ma czerwony krzyż na karetce do chrześcijaństwa. Co to ma wspólnego z założonym w XIXw. czerwonym krzyżem. To że ktoś wpadł na pomysł niesienia bezinteresownej pomocy ludziom poszkodowanym, tak wyniku wojen jak i klęsk, oraz niesienia pierwszej pomocy medycznej to co to ma wspólnego z chrześcijaństwem.
  W wojnach religijnych chrześcijanie też nieśli pomoc humanitarną, dobijali na polu walki rannych
 • @goat 21:40:20
  Przyznam się że dość już mam twoich pytań.Może dlatego że są tak naiwne że faktycznie mam wątpliwości co do tego cz zadając je jesteś poważny.

  // nie mogę dalej zrozumieć co ma czerwony krzyż na karetce do chrześcijaństwa. Co to ma wspólnego z założonym w XIXw. czerwonym krzyżem //

  Patrz przypowieść o Samarytaninie.Z uwzględnieniem faktu że dla żydów Samarytanin był symbolem człowieka godnego pogardy i odrzucenia a dla nas (właśnie pod wpływem chrześcijaństwa) jest symbolem miłosierdzia.

  // To że ktoś wpadł na pomysł niesienia bezinteresownej pomocy ludziom poszkodowanym, tak wyniku wojen jak i klęsk, oraz niesienia pierwszej pomocy medycznej to co to ma wspólnego z chrześcijaństwem//

  To ma wspólnego że ta idea "bezinteresownej pomocy" zrodziła się w kręgu cywilizacji chrześcijańskiej.Może to przypadek może prawidłowość -nie wiadomo,ale wiadomo że się zrodziła tu i nigdzie indziej.I takie są fakty.

  //W wojnach religijnych chrześcijanie też nieśli pomoc humanitarną, dobijali na polu walki rannych//

  Takie mieli odruchy i wyobrażenie o miłosierdziu-prawda że odmienne od naszego? Coraz bardziej dojrzewająca idea eutanazji jest w prostej linii nawiązaniem do "tamtego humanizmu". Podoba ci się? bo najwyraźniej od kilku godzin próbujesz coś sugerować.Nie lepiej byłoby gdybyś napisał jasno o co ci chodzi?
 • @ikulalibal 22:15:40
  Po prostu chcę znac stanowisko osoby, którzy mają odmienne zdanie niż ja.
  Chciałem ci powiedzeć, że idea bezinteresownej pomocy narodziła się nie wśród cywilizacji chrześcijańskiej, lecz istniała już przed. Chociażby wśród indian północno amerykańskich, za nim dotarł tam Kolumb. Oni pomimo wojen plemiennych, w wyniku klęsk za honor uważali pomoc poszkodowanemu plemieniu. Więc gdzie tu Samarytanin i chrześcijaństwo
 • @ikulalibal 22:15:40
  A to dla ciebie do przeczytania. Zobacz jak "wspaniałą"cywilizacje łacińską stwożyło chsześcijaństw. Czy nie widzisz
  do "cywilizacji" Słowiańskiej
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1746394,1,indianie-wyrzut-sumienia.read
 • @goat 22:58:19 Odnośnie celnej uwagi, że IDIANIE BYLI/SĄ KOMUNISTAMI to
  patrz "W Polityce" powyżej:

  // Indianie, nigdy nie zrozumieli idei prywatnej własności ziemi – „było to dla nich czymś równie niepojętym jak prywatna własność powietrza”, czuli się częścią natury „jak skały i drzewa, zwierzęta i ptaki”.//

  To przypomniała mi się uwaga z "Państwa" Platona (IV w pne), że ideałem POLIS-państwa jest WSPÓLNOTA LUDZI BOGÓW I PRZYRODY.

  A w kontekście tego EUROPEJSKIEGO PROGRAMU sprzed lat ok. 2400, warto przypomnieć smętne uwagi wodzów indiańskich sprzed lat ok. 200, iż "Oni (CHRZEŚCIJANIE) ZABILI WŁASNEGO BOGA, aby bez oporów moralnych KRAŚĆ ziemię i DEWASTOWAĆ PRZYRODĘ należącą przecież do wszystkich". (Patrz neojudaistyczna ideologia papieża Polaka JPII, w "solidarnościowej" encyklice "Laborem exercens" w września 1981).

  A tutaj nam "da Vinci" ("Zwycięży"?) sugeruje, że UE, rezygnująca z imperatywów ŻYDOWSKIEGO BOGA , to zgnilizna moralna, którą ZAMERYKANIZOWANE POLACTWO powinno - w imię Boże - tępić. Czytać więcej: https://zakop999pl.neon24.pl/post/151263,ziemia-to-nasza-matka-nie-wolno-jej-gwalcic

  https://m.neon24.pl/88df2c1e84ce8eb40b1fdfb0cd26a629,13,0.jpg
 • @Berkeley72 19:36:53
  I z t się zgadzam. Bardzo trawne uwagi.
 • @Berkeley72 19:36:53
  Nawiązałeś do postaci Teda Kaczyńskiego. Jego manifest powinien być lekturą obowiąskową w szkołach. Jest to niewątpliwie mój idol.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY