Polak wśród nich. ❗ Dokumenty Pandory Papers ujawniają bogactwo i transakcje światowych liderów, milionerów i miliarderów.

 

 

Robole na takich pasożytów cały czas tyrają a im jest pieniędzy ciągle mało i oszukują bez granic.

W jednym z największych wycieków dokumentów finansowych w historii ujawnia się ukryte bogactwo i tajne transakcje światowych przywódców, polityków i miliarderów. BBC poinformowało o tym w niedzielę. Około 35 obecnych i byłych światowych przywódców, w tym Tony Blair i król Abdullah z Jordanii, pojawia się w aktach spółek offshore, zwanych zbiorczo „Dokumentami Pandory”. Na przykład Pandora Papers, (nazwana nawiązuje do znanego (Puszki Pandory) pełnej niespodzianek.

Ujawnia, że ​​król Jordanii Abdullah unikając podatków potajemnie zgromadził brytyjskie i amerykańskie nieruchomości o wartości ponad 81 milionów euro. Pokazuje również, jak były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair i jego żona zaoszczędzili ponad 364 000 euro, kupując biuro o wartości 7,53 mln euro za pośrednictwem firmy offshore, nie płacąc wymaganego podatku. 

 Wyciek łączy i pokazuje również, że czeski premier Andrej Babis jest właścicielem zagranicznej firmy inwestycyjnej, która kupiła dwie wille o wartości 14 milionów euro na południu Francji. 

Pandora Papers' expose offshore assets of heads of state, govt - Republic Of Buzz 

 Wiele transakcji w ujawnionych dokumentach ujawniają właścicieli 95 000 spółek offshore stojących za tymi transakcjami. Przykładem tego jest prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew i jego rodzina. Śledztwo ujawniło, że Alijewowie i ich najbliżsi współpracownicy byli potajemnie zaangażowani w transakcje dotyczące nieruchomości w Wielkiej Brytanii o wartości ponad 467 mln euro. 

  Inne rewelacje w Pandora Papers obejmują prezydenta Kenii Uhuru Kenyattę, premiera Pakistanu Imrana Khana, w tym ministrów, oraz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, on przeniósł swoje udziały w tajnej spółce offshore tuż przed zwycięstwem w wyborach w 2019 roku. 

  Śledztwo w sprawie akt przeprowadziło Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ), w którym uczestniczy ponad 650 dziennikarzy śledczych. Nigdy nie było niczego na taką skalę” – powiedział dla BBC Fergus Shiel z ICIJ. „Pokazuje rzeczywistość tego, co firmy offshore mogą zaoferować, aby pomóc ludziom ukryć niewiarygodne pieniądze by uniknąć podatków.

 Shiel dodał:  „Wykorzystują te zagraniczne konta, te zagraniczne fundusze powiernicze, do kupowania nieruchomości o wartości setek milionów dolarów w innych krajach i wzbogacania własnych rodzin kosztem swoich obywateli”. 

Pandora Papers wpisują się w serię przecieków, które upubliczniono w ciągu ostatnich siedmiu lat, po FinCen Files, Paradise Papers, Panama Papers i LuxLeaks.


 Kilka międzynarodowych mediów, w tym BBC i The Washington Post, uzyskało dostęp do 12 mln dokumentów od 14 firm świadczących usługi finansowe m.in. na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Panamie, Belize, Cyprze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze i Szwajcarii. Trouw, He Financieele Dagblad i platforma badawcza Investico również mają dostęp do tych akt. 

 Oprócz nazwisk polityków pojawiają się w nim także nazwiska światowych gwiazd, takich jak Elton John, Ringo Starr i Julio Iglesias. 

  Pamiętacie Panama Papers ? 

Ten zbiór poufnych dokumentów z panamskiej firmy Mossack Fonseca, zajmującej się usługami prawnymi i biznesowymi, wyciekł do prasy międzynarodowej w 2015 r. i został zbadany w ramach dużego międzynarodowego dziennikarskiego projektu śledczego. Każdy, kto wówczas pomyślał, że to położy kres kryminalnym i wątpliwym konstrukcjom finansowym, okazuje się że był w błędzie. 

 Wraz z konsorcjum dziennikarzy śledczych ICIJ i ponad 600 dziennikarzami ze 150 mediów na całym świecie, między innymi takimi jak ~ De Tijd, ~❗~ Knack ~❗~ Le Soir ~❗ przez miesiące badali dokumenty tzw. Pandora Papers. To była największa współpraca w historii dziennikarstwa. 

  „Tym razem udało się zebrać informacje ” – mówił Kristof Clerix, dziennikarz „Knack”:  Te dokumenty Pandory pokazują, że wątpliwe struktury offshore są nadal używane w rajach podatkowych.  Cel jest wciąż ten sam: uniknąć podatków. Dokumenty, które wyciekły  –-  prawdziwa puszka Pandory z ponad 11,9 milionami plików – obejmują lata 1966 - 2020 i obejmują ponad 29 000 oszustów podatkowych - beneficjentów konstrukcji skrzynek pocztowych – firm, które mają tylko skrzynkę pocztową – z ponad 200 krajów. A dotyczące dziesiątki tysięcy ludzi unikających płacenia podatków.  Te zamorskie konstrukcje muszą ukrywać wszelkiego rodzaju rzeczy, takie jak konta bankowe, luksusowe jachty, wille czy dzieła sztuki. Czasami chodzi też o brudne pieniądze lub skradzione antyki. 

  Dokumenty Pandora Papers wyciekły z 14 różnych biur na Karaibach, w Zatoce Perskiej i znajdujących się na Morzu Południowochińskim.

 〰 Panama Papers.〰

 Ponad 90 doradców w Szwajcarii kierowało swoich klientów do tych biur.

W Stanach Zjednoczonych amerykańskie stany, takie jak Delaware, Alaska i Południowa Dakota, również odgrywają rolę schronienia dla nielegalnych konstrukcji finansowych. 

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Wyszło na jaw, że co najmniej 35 obecnych czołowych polityków bierze udział w tym haniebnym  kryminalnym oszustwie.  Są ujawnione również nazwiska. Na przykład brytyjski były premier Tony Blair i jego żona Cherie kupili wiktoriański budynek w Londynie za udziały firmy zajmującej się "skrytkami pocztowymi" na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Mówi się, że uniknięto około 312 000 £ (funtów)  do kasy brytyjskich podatków. 

 Premier Czech Andrej Babis miał kupić zamek na Riwierze Francuskiej za pośrednictwem firm zajmujących się tzw skrzynkami pocztowymi. Wartość: to tylko niechlujne 19 milionów euro. Natomias król Jordanii Abdullah nabył luksusowe domy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w podobny sposób. Nazwiska prezydentów Kenii, Ekwadoru i Ukrainy  Zełenskiego  oraz holenderskiego ministra finansów Wopke Hoekstra pojawiają się również w Pandora Papers.  Oprócz nazwisk polityków w grę wchodzą również niektóre światowe gwiazdy: była modelka Claudia Schiffer, legenda popu Elton John, były Beatle Ringo Starr, piosenkarz Julio Iglesias i popowa diva Shakira. 

UJAWNIONO.
Do tego 133 miliarderów z 45 krajów, handlarze bronią, mafioźi i spekulanci biznesowi i giełdy.
 

 Jeszcze jest brak wielu nazwisk.  Pomimo wszelkich wysiłków mających na celu walkę z unikaniem opodatkowania poprzez raje podatkowe, okazuje się, że zaangażowanych jest dla przykładu również dziesiątki tysięcy przedsiębiorców którzy założyli łącznie dziesiątki tysięcy fikcyjnych firm i trustów w rajach podatkowych, takich jak Brytyjskieyspy Dziewicze, Seszele i kraj Ameryki Środkowej Belize. 

Są też tacy, którzy już pojawili się w  Panama Papers i  teraz pojawiają się ponownie. 

 De Tijd nie wymienia jeszcze wszyskich nazwisk, ale opowiada o najbogatszych rodzinach, o autorze kryminałów, o chirurgu, o profesorze, właścicielce przewodnika inwestycyjnego, a nawet o brukselskim raperze, prezenterce radiowej, informatykach i księciu.  Ale są również tam nazwiska mafiozów, przestępców narkotykowych.  Wykorzystują swoje podejrzane konstrukcje nie tylko do prania dochodów z przestępstwa lub ukrywania brudnych pieniędzy, ale także, na przykład, do unikania podatków od zysków przedsiębiorstw lub dochodów prywatnych, unikania podatków od spadków lub zakupu luksusowego jachtu. 

NIESTETY: 

[ Wśród przywódców różnych państw i znanych osób, na liście znalazł się również miliarder z Polski. Autorzy dochodzenia zarzucają mu lokowanie majątku na Cyprze, który określany jest mianem „raju podatkowego”. 


[[[  https://nj24.pl/polak-na-liscie-pandora-papers-zabral-glos-w-sprawie/   ]]]


TERAZ Wiadomo ,  że władze brytyjskie upaprane w to bagno  z zemsty za ujawnienia całej tej ZGNILIZNY wśród politycznych elit i biznesu oraz celebrytów uwięziły bez sądu Juliana Assange i od wielu lat maltretują i znęcają się nad nim❗❗❗ .... za ujawnienie okrutnych zbrodni dokonanych przez żołdaków USA ... ❗❗❗.

    Pełno szubrawców wśród polityków, biznesu i celebrytów ...