Protest ludzi dobrej woli. List mieszkańca Czeskiej Republiki skierowany do Rosji.

 

 

 Nie jesteśmy niewdzięcznymi draniami ”: list do redakcji RT Russia z Czech. 

 Redakcja otrzymała list od Czecha Lukasha Sharovetsa, który jest opublikowany bez skrótów.

 "Dobry dzień. 

 Nazywam się Łukasz i chciałbym przeprosić za zburzenie pomnika marszałka Koniewa. 

W Czechach jest wielu ludzi, którym to co wyprawia czeska władza wyraźnie się nie podoba i jesteśmy wdzięczni za wyzwolenie naszego kraju przez Rosjan spod nazizmu.

Sytuacja jest taka, że ​​inteligentni ludzie walczą z potworem zwanym Unią Europejską. 

Tutaj ludzie organizują się i zbierają pieniądze, aby mieć choć trochę siły do ​​walki z oburzającą propagandą UE.

 Unia Europejska bierze nasze pieniądze i inwestuje je w propagandę, która ma silny wpływ na młodsze pokolenie. Mają media i olbrzymie finansowe zasoby, by opłacać kłamców, by tłumić wszystkich którzy się temu sprzeciwiają. Jest nas niewielu i staramy się z tym walczyć, ale niestety trudno się zjednoczyć.

 Unia Europejska przewodziła nam, gdy odbyło się referendum akcesyjne, była to masowa kampania kłamstw i niestety większość w to uwierzyła. 

  Nie jesteśmy przeciwko Rosji, przynajmniej w przytłaczającej większości mieszkańców Czech, problem w tym, że wystarczy kilka osób, które zajęły wpływowe stanowiska by zamieniły politykę kraju w rusofobiczną wrogą, bo to oni mówią za nas wbrew naszej woli.

 A będzie jeszcze gorzej, bo kolejne wybory w Czechach wygrają ci, którzy mają środki i są wspomagani przez zagranicznych rusofobów.

 To oni manipulują opinią publiczną i będzie z tego wynikało tylko samo zło. My Czesi nie jesteśmy niewdzięcznymi draniami, ale prawdopodobnie tak to wygląda w opinii Rosjan. 

  Uwierz mi, próbujemy, ale jest to trudne, gdyż jesteśmy w więzieniu zwanym Unią Europejską.

 Z poważaniem, Lukash Sharovets. " 

 "Dziękujemy Lukashowi zarówno za list, jak i za jego szczerość. I chcemy powiedzieć, że te same problemy z samoorganizacją u podstaw mają odpowiednie osoby na Ukrainie. Ale prawda jest już z nami, dla ludzi dobrej woli na całym świecie, więc nasze zwycięstwo jest ostatecznie nieuniknione".  

_________________________________________________________________________________

Wstyd na zawsze: Czesi nikczemnie zniszczyli pomnik.

 Chciałbym wszystkim przypomnieć wydarzenia sprzed roku, kiedy czescy nacjonaliści zburzyli w centrum Pragi pomnik radzieckiego marszałka Iwana Koniewa.

 W „imprezie” wzięło udział biuro burmistrza Pragi, któremu policja pomogła odpędzić protestujących mieszkańców Pragi, którzy nie chcieli by doszło do tej hańby.

 Władze czeskie nie mogą zmyć tej hańby. Rosjanie nie zapomnieli, że czeski Senat zdołał porównać pamięć o radzieckich bohaterach z pandemią koronawirusa.

  A co najważniejsze, pomnik został zburzony w przededniu 75. rocznicy zwycięstwa nad nazizmem. 

To nie tylko antyrosyjska prowokacja i kpina z pamięci osoby, który dowodził bohaterskimi żołnierzami Armii Czerwonej którzy wyzwolili Pragę, Auschwitz i Terezin.

Armia Czerwona uratowała dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, a teraz potomkowie uratowanych Czechów bezczelnie bezczeszczą pamięć żołnierzy radzieckich, którzy zginęli podczas Wielkiej Wojny Wyzwoleńczej Europy i Ojczyźnianej.

Niszczyciele pamięci o wyzwolicielach to są nie ludzie to  jest ludzkie bydło i to są niewdzięczne dranie, których czyny są godne potępienia i pogardy.

  Ale co teraz? Czy Rosjanie zapomnieli o profanacji symboli pomników w Czechach ? 

  Oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zwróciła uwagę, że czeskie władze zapomniały o swojej historii i próbują ją przepisać. 

  Ktoś mógłby powiedzieć, że pomnik marszałka Koniewa niebawem znajdzie nowy dom - w praskim Muzeum Pamięci XX wieku.  Sama ta wiadomość nie jest dobra. Bo pomnik, który teraz leży w magazynie w Meszczykach, zostanie w muzeum, aby uspokoić rosyjskie władze i rozsądnych uczciwych Czechów.

Co ważniejsze, zdaniem prezydenta Pragi, na placu Międzybrygadowym w centrum miasta nie ma miejsca dla sowieckiego marszałka. Wyzwoliciel miasta został po prostu umieszczony w muzeum i na szczęście nie został stopiony.

↔ Tymczasem w tym roku władze Pragi planują ogłosić przetarg architektoniczno-urbanistyczny ... na realizację "godnego" - zajęcia- tego miejsca pomnikiem poświęconego wyzwoleniu stolicy Czech w latach wojny, tylko zapewne będzie to pomnik niemieckiego marszałka z ↔ wehrmachtu ↔ który 75 lat temu, 15 marca 1939 r. wyzwolił Prage z pod rządów Czechosłowacji   !!!.

  (15 marca 1939 roku niemiecki Wehrmacht dokonał agresji na Czecho-Słowację, zajmując Pragę).

Teraz Koniev im nie odpowiada i już zapomnieli jego zasługi w ocaleniu Pragi, którą sami Amerykanie i Anglicy mogliby zetrzeć z powierzchni ziemi, jak to zrobili z Dreznem... . 

  Radziecki marszałek ocalił średniowieczną architekturę tego miasta, chronił je przed amerykańskimi bombami. A teraz wydaje się, że pastuchom jankesom i angolom należało pozwolić zniszczyć Pragę do samego dna, zrównać z ziemią  ponieważ czeskie przedsiębiorstwa przez całą wojnę zaopatrywały Wehrmacht w amunicję i broń. 

 Współczesne Czechy niszczą pamięć o bohaterskich żołnierzach radzieckich, wiec to Czesi zasługują na naszą pogardę, na pogardę ludzi uczciwych i dobrej woli. 

 Obecni którzy przeżyli wojnę i ci którzy  urodzili się po wojnie są nienawistni, rusofobicznego pomiotu i jak widać nie zdają chyba sobie sprawy, że tylko dlatego istnieją że 75 lat temu zawdzięczają  w głównej mierze Rosjanom którzy oddali swoje życie za różne zniewolone narody,   by obecne jak się okazuje te wszystkie  rusofobiczne kanalie mogły żyć. I nie musieli wyjść na wolność przez komin lub wegetować jako niewolnicza siła robocza  i jako pod ludzie w rasistowskiej  III Rzeszy, raju dla rasy panów.❗❗❗

 

 

Niemcy, wehrmacht 1939 w Pradze.