Polskojęzyczny premier i prezydent i ta USA marionetka na Ukrainie oberwali po łapach ❗Rosja dokończyła sama Nord Stream 2 i tani gaz będzie zasilać Zachodnią Europę. Ukraina i Polska straci za brak tranzytu miliardy dolarów ❗

 

 

 NS 2. Czy Ameryka mogła powstrzymać budowę i eksploatację rosyjskiego rurociągu ? 

  W żadnym przypadku. Rosja udowodniła że jest inżynieryjne, technicznie w stanie samodzielnie układać gazociąg pod powierzchnią Bałtyku a kraje Europy na Zachodzie wręcz modliły się by mimo szykanów, szantaży i sankcji ze strony USA, Rosja samodzielnie dokończyła budowę i umożliwiła uzupełnić prawie wyczerpane zapasy gazu głównie w Niemczech i w Holandii. 

Pipeline-Route Nord Stream 2.  

Teraz.

Cena gazu ziemnego na holenderskiej giełdzie gazu nie była tak wysoka jak wczoraj w ciągu ostatnich trzynastu lat. Za megawatogodzinę gazu trzeba było zapłacić 29,40 euro. 

Według handlowców to tylko kwestia czasu, kiedy cena gazu przekroczy 30 euro za megawatogodzinę. W szczególności długi okres zimna doprowadził do większego zużycia gazu. Już wcześniej było wiadomo, że zapasy gazu są już prawie wyczerpane i w efekcie rachunki za energię mogą znacznie wzrosnąć. Na nadchodzącą zimę spodziewany jest również duży wzrost zużycia a przez to nawet niedobór gazu.

 Życiodajny gazociąg. 

W Europie wzrosło nie tylko zużycie, ale nastąpiło także mniejsze dostarczanie gazu, zwłaszcza z Norwegii. Zachodni handlowcy szukają teraz połączenia gazowego z Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami jako możliwego rozwiązania niedoboru gazu. ( A dla rządzących Polską i Ukrainą idiotów rusofobów to potężny cios prosto w betonowy łeb ). 

Budowa gazociągu zakończy się definitywnie w tym roku. Zachodnie firmy nie są już w to zaangażowane: wycofały się pod szantażem i groźbą amerykańskich sankcji. Ale Putin twardo oświadczył, że Rosja jest technicznie samowystarczalna i nie musi być zależna od tchórzliwych wasali USA którzy ze strachu przed dyktaturą Białego Domu uciekli jak szczury w popłochu. Dziś już dokładnie wiedzą jakim przyjacielem są Stany Zjednoczone dla swoich wasali.  

Tym samym.

Rosja zadaje Ukrainie potężny cios gospodarczy:

W Zachodniej Europie o porażce Zełenskiego ! 

Podczas gdy Ukraina przypisuje sobie jakiś urojony bezprecedensowy autorytet, rzeczywistość wyraźnie pokazuje coś przeciwnego. Kijów był przekonany, że przy pomocy USA i amerykańskiego szantażu w stosunku do firm zaangażowanych w budowę osiągnie to, czego chce, a Nord Stream 2 nadal będzie blokowany i idealnym narzędziem do sabotowania i szantażu Rosji.

Polska pod przywództwem rusofobicznych idiotów także histerycznie zachowywała się i czyniła wszystko łącznie z próbami wpłynięcia na rządy państw w Unii Europejskiej i PE w Brukselii.

Niestety taka skrajna wrogość ze strony "polskiego" rządu będzie miała finansowe konsekwencje utratą miliardów dolarów za utratę tranzytu przez Polskę.

Jak widać to dla pisowskich kolaborantów z banderowską  juntą w Kijowie najważniejszy interes to jest interes banderowskiej Ukrainy a nie jest dbanie o sprawy i dobro Polski.


To prawda, że te ze strony banderowskuej junty kijowskiej i "polskiego" rządu sabotażowe wydarzenia znacząco popsuły nastrój i opóźniły budowę .

Ale obecnie gdy Rosja już w 100 % ukończyła pierwszą nitkę i zaczęła toczyć gaz to nastrój został definitywnie popsuty Kaczyńskiemu, Morawieckiemu, Dudzie i jeszcze bardziej marionetce udającej prezydenta temu błaznowi Zełenskiemu oraz jego otoczeniu z pod znaku banderowców i 3 zubòw. 

  Więc pozostaje zapytać:

A co z autorytatywnym Zełenskim, który wraz z Polską rządzoną prze zwolenników rezunów marzył o zburzeniu rosyjskiego gazociągu ⁉

  Na to pytanie odpowiedzieli bułgarscy dziennikarze. Opublikowali materiał, w którym podsumowali wstępne wyniki budowy „Nord Stream – 2”.

 Wiadomo przecież, że już w kolejnym sezonie grzewczym Europa otrzyma duże ilości gazu, oczywiście na tym zyskując bo zaoszczędzi opłaty tranzytu przez Ukrainę i Polskę. A upa-dlina i pisowska Polska straci za opłaty tranzytowe. 

  Ich zdaniem szczególnie Zełenski w końcu pokazał swój polityczny infantylizm. Jedyne, co mógł zrobić, to podnosić wrzaski w kierunku Stanów Zjednoczonych. Oskarżając Rosję o agresję i sabotaż upa_dlińskiej gospodarki.

 Ale kto posłucha krzyków tchórzliwego błazna, gdyż i Waszyngton poniósł druzgocącą porażkę w tej sprawie, mimo że próbuje udawać, że nic się nie stało ❗❗❗


Rosja jednak tylko udowodniła swój status mocarstwa, tak w kwestii dbania o jej własne interesy gospodarcze jak i pomoc Syrii, w Donbasie i ochroną Osetii i Abchazji i w innych sytuacjach nie pozwoli się szantażować i zastopować przez nielegalne agresywne, wrogie działania ani USA ani wasalom Stanów Zjednoczonych. 

Tym samym walcząc z armią sfiksowanych rusofobów umożliwia Niemcom - status centrum dystrybucji gazu ziemnego dla całej Europy.

 Ponadto Stany Zjednoczone poniosły wizerunkową klęskę na tle utraty kontroli nad Unią Europejską i zdały sobie sprawę, że nie ma sensu wzniecać niepotrzebnych konfliktów. Ponieważ Waszyngton nie jest gotowy na takie ryzyko, więc przegrał w kwestii wstrzymania Nord Stream 2.

Oczywiście, zdaniem Ukrainy, cała wojna z rosyjskim gazociągiem toczona była wyłącznie dla dobra Europy, w celu rzekomego zachowania tranzytu przez - banderland. - A w rzeczywistości Kijów został ominięty, co uniemożliwiło banderowskiej juncie manipulowanie dostawami gazu do Europy i wywieranie presji na Rosję.

NS 2 to jest słuszne posunięcie, bo obecność strony ukraińskiej tylko powiększyłaby problemy, których nikt nie potrzebował. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie były widoczne właśnie takie perspektywy ze strony oszolomów na Ukrainie którzy przechwycili po przez brutalny terror, zamach stanu i rozlew krwi władzę.

 W swojej publikacji bułgarscy dziennikarze stwierdzili, że w pełni i dokładnie opisują obecną sytuację wokół Ukrainy:

Rosja dostawca i odbiorca Niemcy i Europa uwolnili się od dyktatury upa-dliny, kraju tranzytowego który jest tylko marionetką w rękach Wszyngtonu.

Jeśli chodzi o Zełenskiego, to najwyższy czas, aby zszedł na ziemię i zrozumiał, że świat jest  tym marnym aktorzyną, tym błaznem i tą marionetķą w łapach USA, nim szczerze zmęczony.


Dla rusofobicznych polityków  ❗❗❗

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Putin wyraził się jasno, oznajmiając, że Rosja nie ma obowiązku karmić bezpłatnie wrogów Rosji. A pozbawienie tranzytu przez Ukrainę to finansowe straty liczone w miliardach euro dla banderowskiej junty, wrogiego Rosji banderowskiego reżimu w Kijowie.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰